В 7-му турі матчі за участю претендентів на потрапляння у фінальну четвірку відбудуться у Вінниці та Бахмуті. Повний розклад варіантів та коментарі тренерів команд-конкурентів до вашої уваги.

ТУРНІРНА СИТУАЦІЯ

«Заваір». Щоб гарантувати собі місце в першій четвірці, «Заваіру» в заключному турі треба здобути одну перемогу та набрати при цьому три очки (в цьому році першій критерії класифікації саме перемоги, а вже потім очки). Цю задачу підопічні Максима Пархоменка можуть виконати вже в першому матчі - з луцьким «Олюртансом». В цьому випадку вони гарантують собі принаймні четверту позицію (мінімум 10 перемог та 31 очко), адже їх може обійти тільки один з переслідувачів – «Бахмут», чи «Інваспорт», які гратимуть в очному матчі.

Якщо в перший день вінницького туру «Екодім» обіграє «Булаву», а «Заваір» - «Олюртранс», то матч березівської та львівської команд визначить колектив, який стане другим у регулярному чемпіонаті.

«Бахмут» та «Інваспорт». В заключному турі претенденти на потрапляння в перший квартет зустрінуться в очному матчі на майданчику «Бахмуту». Гучна афіша туру в Бахмуті закликає глядачів на «Матч за вихід у фінал» і можна не сумніватися, що вболівальники прийдуть підтримати свою рідну команду. І в цьому головна перевага господарів. В решті – все вирішиться на майданчику. Перемога практично гарантує місце в четвірку, адже в останньому матчі конкуренти грають з командами-аутсайдерами: «Бахмут» - з «ХАЕС-НАЕК», «Інваспорт» - з «Локомотивом-ХДВУФК»

«Новатор-2» та «Херсон-Сіті». Хмельницька та новокаховська команди зберігають певні шанси на потрапляння в квартет, але в цій боротьбі від них мало що залежить. 

Претенденти на «четвірку». Календар решти матчів 

Тур

3. «Заваір» - 9 (28)

4. «Бахмут» - 9 (25)

5. «Інваспорт» - 9 (25)

6. «Новатор-2» - 8 (24)

7. «Херсон-Сіті» - 8 (23)

7-й

«Олюртранс»

«Інваспорт»

«Бахмут»

«Юракадемія-2»

«Барком-2»

7-й

«Булава»

«ХАЕС-НАЕК»

«Локомотив-2»

«Педуніверситет-2»

«Спартак»

Нагадуємо, в чемпіонаті України серед чоловічих команд вищої ліги сезону-2016/17 застосовується наступна система класифікації:

1) кількість перемог; 2) кількість очок: 3) коефіцієнт співвідношення партії; 4) коефіцієнт співвідношення м’ячів; 5) результат особистої зустрічі.

КОМЕНТАРІ ТРЕНЕРІВ

Максим ПАРХОМЕНКО, головний тренер «Заваіра»:

- Настрій бойовий. Підготовка, на жаль, пройшла не так, як хотілося. Деякі гравці перехворіли, а Сергій Пересунчак, наприклад, лікував спину.  До того ж, є деякі кадрові зміни. Через те, що команду залишив зв’язуючий Олександр Чечін, був заявлений Михайло Кондратович. Також ми заявили досвідченого ліберо Олексія Нестеренка.

- Як розцінюєте їх фізичну форму?

- Олексій мав певний рівень підготовленості, Михайло – на жаль, давно не тренувався, але останні два тижні він працює з командою, тож потроху набирає оберти, потроху налагоджує взаємодію з нападниками. Нападники у нас досвідчені, тож, гадаю, багато часу це не займе.

- Вже в першому матчі - з «Олюртрансом» - «Заваір» може вирішити задачу потрапляння в четвірку. Не буде недооцінки, адже суперник набагато відстає?

- Ні. І я про це говорив гравцям. Цього суперника не слід недооцінювати, адже у складі «Олюртрансу» є гравці з досвідом виступу в Суперлізі. Тому я налаштовую хлопців показати максимум, щоб відразу вирішити турнірну задачу. Але й в другому матчі – з «Булавою» - ми націлюємося на перемогу. Розумію, що це буде зробити складно, але, якщо виграємо, при певних розкладах зможемо посісти другу сходинку і тоді зможемо прийняти один з фінальних турів на домашньому майданчику. Та й бонусні очки також стануть в нагоді. Отже – задача-мінімум у Вінниці перемогти «Олюртранс», задача-максимум – «Булаву».

 

Олександр МИРНИЙ, головний тренер ВК «Бахмут-ШВСМ»:

- Як команда підготувалася до вирішального туру?

- Готувалися відповідально, адже розуміємо, що матч з «Інваспортом» має все вирішити.

- Що скажете про суперника?

- Добра, сильна команда.

- Що стане вирішальним фактором перемоги – психологія чи ігрові компоненти?

- Обидва фактори – і психологія, і тактико-технічні дії. Ми прикладемо максимум зусиль, щоб не зіпсувати вболівальникам волейбольне свято.

 

Юрій ГРИЦЮТА, головний тренер «Інваспорту»:

- Ми ставимо задачу потрапити в четвірку, а для цього треба обов’язково перемагати «Бахмут».

- Суперник серйозний, чи не так?

- Так. Це молода амбіціозна команда. Бачив ії у грі з командою «Колос-Роднічок» в минулому турі - бахмутівський колектив виглядав дуже достойно. До того ж «Бахмут» гратиме на своєму майданчику. І суперник хоче в четвірку, і ми. Думаю, що це буде гра нервів, тож буде важливо, яка з команд буде більш психологічно стійкою. Дуже важливою буде налаштованість. Голова повинна бути тверезою, а організм – горіти. Сподіваюсь, що команда готова до бою.