Вінницький «ЕкоДім» та березівський «Заваір» здобули перемоги в стартових матчах фінального турніру вищої ліги та очолили перегони за путівку в Суперлігу.

«Булава» -  «Заваір» – 0:3 (17:25, 22:25, 19:25)

«Булава»: Станько, Патлатюк, Ігнатеня, Гриців, Чарнош, Найда (к); Федів (л), Матківський (л), Міндер, Штундер. Тренер – Юрій Мальчицький.

«Заваір»: Маловічко, Ярощук, Христов, Пархоменко, Резник, Пересунчак (к); Серебряков (л), Нестеренко (л), Волков. Тренер – Максим Пархоменко.

Судді: С.Лемещук (Київ), М.Хвас (Тернопіль).

Тривалість матчу: 64 хв. (20+25+19).

Кращі гравці (версія ФВУ): Ігнатеня – Пархоменко.

24 березня. Львів. Спорткомплекс ТК НЛТУУ. 77 глядачів.

Майже два тижні тому, а саме 12 березня, суперники грали у Вінниці у 7-му турі 1-го етапу, і тоді «Заваір» переміг в цікавому матчі – 3:2 (25:22, 19:25, 23:25, 25:21, 15:10).

Але відтоді у складі «Заваіра» пройшли деякі зміни. За відсутності через хворобу Олександра Горбачова граючому тренеру команди Максиму Пархоменку прийшлося зробити перестановки. Так Сергій Пересунчак, який упродовж сезону грав в діагоналі, перейшов на доволі знайому йому позицію догравальника. А в діагоналі вийшов відомий за виступами у пляжному волейболу Едуард Резник зростом 208 см. А ось стартовий склад «Булави» не змінився.

Втім, нова гра суперників за сюжетом була набагато простіше, ніж у Вінниці - пройшла з відчутною перевагою однієї з команд - «Заваіра».

В першій партії до екватора приблизна рівна гра – невеличка перевага березівської команди – 12:10. Але за рахунок потужно проведеної кінцівки «Заваір» добився впевненої перемоги – 25:17.

В другій партії до певного моменту лідирували вже господарі майданчику – 10:6, 12:8, 15:13. Далі рівна боротьба, поки березівська команда, ведучи 23:22, не зробила вирішальний крок до перемоги – 25:22.

В третій партії за сценарієм була схожа на першу. Знов більш-менш рівна боротьба (від «Булави») – 1:2, 7:10, 10:10. І знов сильна друга половина від гостей – 14:11, 19:12, 21:15 та 25:19.

3:0 – «Заваір» переміг та обійшов «Булаву» в турнірній таблиці.

«ЕкоДім» - «Бахмут-ШВСМ» - 3:0 (25:19, 25:10, 25:20)

«ЕкоДім»: Матус, С.А. Кушнір, Черняк, Сидоренко, Ставнійчук, Мазенко; Дорош (л), Суліма, Олійниченко, Вітковський. Тренер – Валерій Копилов.

«Бахмут»: Корнієнко (к), Сич, Корнєєв, Білий, Ковальчук, Бороздін; Скребцов (л), Мартіросян. Тренер – Олександр Мирний.

Судді: М.Хвас (Тернопіль), С.Лемещук (Київ).

Тривалість матчу: 60 хв. (20+18+22).

Кращі гравці (версія ФВУ): Сидоренко – Білий.

24 березня. Львів. Спорткомплекс ТК НЛТУУ. 71 глядач.

Напередодні матчу в інтерв’ю головний тренер «ЕкоДому» Валерій Копилов говорив, що головним для його команди буде якомога краще налаштуватися. Як свідчить підсумковий результат, із психологією у вінничан було все на висоті. І, навіть незважаючи на відсутність Дмитра Міщука, «ЕкоДім» впевнено довів свою перевагу в класі.

Таким чином, після першого матчу фінального турніру розташування команд таке: «ЕкоДім» - 6 очок, «Заваір» - 4, «Булава» - 2, «Бахмут» - 0.

Лідируючі команди в разі перемог в суботніх матчах мають змогу піти у відрив.

У другий день о 16.00 на майданчик вийдуть «ЕкоДім» та «Булава», за дві години – «Заваір» та «Бахмут».