Центральною в 11-му турі жіночої Суперліги стане дуель конкурентів в боротьбі за найвищі місця - «Орбіти» та «Сєвєродончанки».

ПЕРЕДМАТЧЕВИЙ РОЗКЛАД

Матчі із «Сєвєродончанкою» відмінний шанс для «Орбіти» наздогнати суперника, але чи зможе запорізька команда знайти свою гру вже зараз, адже прихід нового зв’язуючого гравця, нехай і досвідченого, вплинув на гру команди. Як відзначав наставник «Орбіти», команді необхідний час, щоб повернути рівень взаємодій, який був при Ользі Скрипак. Звісно, керівники та вболівальники чекають від команди перемог в найближчих матчах, тим більше на домашньому майданчику, проте треба розуміти, що у запорізької зараз ненайкращий період в ігровому плані, й можливі осічки.  В той же час «Сєвєродончанка» має зіграний за довгий час склад, та й майданчик Палацу Спорту ЗАС доволі зручний для них, принаймні за підсумками минулого сезону, коли сєвєродонецька команда здобула в Запоріжжі чотири звитяги в п’яти матчах.

Головна проблема «Сєвєродончанки» - відсутність серйозних суперництв упродовж довгого часу: останнє таке було в півфіналі Кубку з «Хіміком», наприкінці грудня, інші три – чотири місяці тому, з тією ж «Орбітою» в 1-му етапі Кубку (2:3) та з «Хіміком» (0:3, 3:0). Проте волейболістки настільки довго грають разом, що це може й не вплинути на перебіг подій в негативному плані.

tablica
ТРЕНЕРСЬКА АНКЕТА

БИТВА ЗА ВПЕВНЕНІСТЬ

1. Яка турнірна значимість матчів?

Ігор ФІЛІШТИНСЬКИЙ, головний тренер ВК «Орбіта-ЗТМК-ЗНУ»:

- У нас є деякий запас очок, але він потроху тане.  В будь-якому разі граючи з прямим конкурентом, треба верстати його величність впевненість. Ії ж можна розтринькати, ми й так вже ії дещо втратили, адже новому зв’язуючому потрібен час для налагодження зв’язків. Складно відразу  зверстати таку швидку гру, яка була раніше.

Так, турнірна позиція ще дозволяє втратити очки без особого впливу на неї, але не хотілось би, особливо на домашньому майданчику.

Гарій ЄГІАЗАРОВ, головний тренер ВК «Сєвєродончанка»:

- На мій погляд, для турнірної таблиці ці матчі особливого значення не мають – все вирішуватиметься на другому етапі, і ту перевагу, яку надають бонусні очки, швидко нівелюється вже в першому фінальному турі. Ці матчі більшою мірою важливі в психологічному плані, щоб придивитися до суперника, придбати якусь впевненість в разі перемоги. Ми розглядаємо матчі в Запоріжжі саме з цієї точки зору, тим більше, останнім часом, після поїздки в Рівне трохи не всі гравці команди перехворіли.

2. Яка ви оцінюєте нинішню готовність команди?

Ігор ФІЛІШТИНСЬКИЙ:

- Готовність середня. І, на жаль, в першу чергу за мораллю.

Гарій ЄГІАЗАРОВ:

- Зараз команда на стадії відновлення через причини, про які говорив трохи вище. Тож ми зараз далекі від ідеальної форми і форсувати підготовку не бачу сенсу.

 3. Ваша думка про суперника.

Ігор ФІЛІШТИНСЬКИЙ:

- Суперник має двох яскраво виражених лідерів в особі Ганни Лісєєнкової та Світлани Дорсман. Команда скатана, хоч і без ліберо, має чимало плеймейкерів - людей, які вміють поводитися з м'ячем. Це і Афанасьєвська, і, звичайно ж, Деніна – вона мені завжди подобалася як гравець. Та ж Афанасьєвська начебто не самий потужний гравець, але все робить грамотно. Не можу не відзначити талановиту Юрченко, вельми непогано розкидує передачі Балабанова. Слабких місць як таких немає, адже вже довгий час грає одним складом.

Зрозуміло, що суперник не набирає необхідну кількість ігор, і тренеру треба витончуватися в тренувальному процесі, щоб досягнути необхідного ступеня готовності. І судячи по тому, як «Сєвєродончанка» грала з командами Вінниці та Чернігова, певні ігрові складнощі є.

Гарій ЄГІАЗАРОВ:

- Матчі з «Орбітою» як одним з наших конкурентів завжди доволі важкі. Вважаю, що наші команди приблизно рівні за класом. Як сильну сторону суперника відзначив би більш швидку, ніж у решти команду, гру. Щоправда, не знаю, наскільки вдасться така гра з Іриною Комісаровою. Розумію, що у «Орбіти» є певні проблеми у зв’язку з тим, що вибула зі строю основна пасуюча Ольга Скрипак.

3. Які, на ваш погляд, складові успіху в цих матчах?

Ігор ФІЛІШТИНСЬКИЙ:

- Складно сказати, які на цей момент складові. На що напрацювали, такий і результат й отримаємо.

 Гарій ЄГІАЗАРОВ:

- Нам треба постаратися вибити суперника з прийому та впоратися з атакою, адже виграє той, хто забиває.

СТАТИСТИКА (останні п’ять сезонів)

24 матчі: +17-7, партії - 58-34, очки – 48-24.

Кубок-2015/16  - 1 матч:+1-0, партії – 3-2, очки – 2-1. Запоріжжя – 2:3.

Суперліга-2014/15 – 8 матчів:+5-3, партії – 17-15, очки – 13-11. Запоріжжя - 0:3, 3:0, 3:2, 3:1, 3:1. Тернопіль – 3:2, Южне – 1:3, 1:3.

Кубок-2014/15 – 1 матч:+1-0, партії – 3-0, очки – 3-0. Южне – 3:0.

Cуперліга-2013/14 – 6 матчів:+4-2, партії - 14-8, очки – 12-6. Запоріжжя – 1:3, 1:3. Сєвєродонецьк – 3:0, 3:1, 3:1. Южне – 3:0

Кубок-2013/14 – 1 матч:+1-0, партії – 3-0, очки – 3:0. Южне – 3:0.

Суперліга-2012/13 – 6 матчів:+4-2, партії - 15-9, очки – 12-6. Запоріжжя - 3:2, 3:1. Сєвєродонецьк – 3:0, 2:3. Луцьк – 1:3. Южне – 3:0.

Кубок-2012/13 – 1 матч:+1-0, партії - 3-0, очки – 3-0. Ковель – 3:0.

В сезоні-2011/12 команди не зустрічалися.

За матерiалами прес-служби ФВУ