Вінницький «Білозгар», обігравши тернопільську «Галичанка» в драматичній «п’ятихатці», завоювала срібні медалі чемпіонату України. Про те, як це було, в нашому звіті.

«Галичанка-ТНЕУ-ГАДЗ» - «Білозгар-Медуніверситет» - 2:3 (23:25 25:23, 22:25 25:22, 17:19)

«Галичанка»: Мірчева (к), Яковчук, Пацюркевич, Єфременко, Яковчук, Міленко; Тофан (л), Рева, Стасівська. Тренер - Віктор Туркула.

«Білозгар»: Ю.Якушева (к), Житовоз, Расточило, Машковський, Літвіновська, Франкевич; Косяк (л), Коваль, Лужецька, Власова. Тренер - Юлія Якушева.

Судді: А.Скібіцький (Львів), В.Паєвський (Харків).

Тривалість матчу: 123 хв. (25+24+25+27+22).

22 квітня. Южне. ФСК «Олімп». 111 глядачів. 

ФОТО МАТЧУ

ФОТО МАТЧУ

ВІДЕО МАТЧУ

Враховуючи, що «Волинь» свій останній матч проводила проти «Хіміка», де шансів на успіх, чесно кажучи, було небагато, саме цей матч повинен був визначити долю срібних та бронзових медалей. Предстартовий розклад  був таким. Знов-таки, беручи за основу те, що «Волинь» вже програла «Хіміку».

«Галичанка», яка мала тільки одну перемогу в разі звитяги з будь-яким рахунком забезпечувала собі срібні нагороди, в разі поразки – залишалася взагалі без медалей. «Білозгар», обігравши напередодні «Волинь», вже практично забезпечив собі місце на п’єдесталі – у вінничанок були рівні показники перемог та очок, але краще співвідношення партій. Щоб убезпечити себе від випадковостей – у вигляді виграшу луцькою командою однієї партії у «Хіміка» – треба було виграти у «Галичанки» принаймні одну партію. І тоді «бронза» в кишені. В разі перемоги  вінницька отримувала «срібло». Ось такий розклад.

На початку матчу тернопільська команда, як і в зустрічі з «Волинню», в першу чергу на прийомі. Діана Франкевич запустила подачу, а Юлія Якушева добивала перехідні м’ячі. 7:2 після промаху Олександру Міленко. Далі, як на гойдалках. «Галичанка» наздогнала – 9:9, але потім знов пропустила ривок суперника – 10:14. Знову рівний рахунок – 18:18. Ейс Ганни Житовоз – 20:18. Тайм-аут «Галичанки», а Житовоз просить подавальницю повернути їй після перерви все той же м’яч. На удачу. І це допомогло. Блок та атака Тетяни Машковської – 22:18. «Галичанка» знов наздогнала – 23:24, але останнє слово за «Білозгаром», а точніше за Франкевич. 25:23 – перемога вінницьких волейболісток, які пускаються в танок, розуміючи, що медалі від них нікуди не дінуться. Але тут же Юлія Якушева збила радісний настрій підопічних строгим: «Тепер нові задачі!».

Втім турнірна задача була виконана, і мотивувати їх було вже складніше. І в даний момент матчу мотивація вже була вищею вже у тернопільської команди. Втім, незважаючи на це, «Галичанка» знов в погоні – 2:5, 7:11 і нарешті – 13:21. Здавалось би, все зрозуміло в цій партії, але підопічні Віктора Туркули створили диво, користуючись відсутністю на майданчику Юлії Якушевої. Мабуть, це і збіг, але саме в цей час, на подачі Оксани Мадзар тернопільська здійснила неймовірний ривок – 11:0 (!). І дотиснула суперника – 25:22. 1:1 – в матчі.

Впустивши перемогу в партії, вінничанки не знітилися і продовжували грати з таким же настроєм. «Галичанки» знов в ролі тих, що наздоганяють. Майже наздогнали. Два удари від Якушевої перекреслюють їх надії на успіх в цій партії – 22:25. Але не в матчі.

В четвертій партії вже більш-менш рівна боротьба, де в кінцівці сильнішою виявилася «Галичанка», переведши гру в овертайм.

У порівнянні з тим, яка боротьба точилася на тай-брейку, те, що було в перших чотирьох сетах просто меркне, настільки фантастичною була напруга у вирішальній партії. Вирази «ніхто не хотів вмирати» та «ніхто не хотів програвати» фактично зрівнялися.  Спочатку з невеличкою перевагою лідирувала «Галичанка» - 3:1, 8:6, після екватору – «Білозгар». 12:10, 12:11, 13:11 і нарешті 14:12. Два матчболи. Але Вінниця не добила, а суперник, навпаки, був точним у своїх діях. І ще два матчболи у Вінниці, слідом – у «Галичанки», далі – знов у «Білозгара». 17:17 – Франкевич відігралася від блоку. 18:17 – ейс Тетяни Машковської. І нарешті – розв’язка. 19:17 – перемога команди Юлії Якушевої.

На очах волейболісток обох команд сльози, звісно, з різних причин: у вінничанок – від радості, у тернопільчанок – від програшу. «Галичанка» сьомий рік поспіль без медалей. «Білозгар» - вперше на п’єдесталі.  Задоволена і «Волинь», які програвши напередодні вінницькій команді практично підписали собі смертний вирок.

На якому місці розташуються призери, повинен був визначити останній матч чемпіонату – «Волинь» - «Хімік». Втім, це був лише маленький юридичний нюанс. Було зрозуміло, що переможе южненська команда. І вже на прес-конференції Юлія Якушева та ліберо «Білозгару» Ганна Косяк, яка була визнана кращою у своєму в нинішньому сезоні, зі сльозами на очах говорили про срібні медалі.

«Волинь-Університет-ОДЮСШ» - «Хімік» - 0:3 (14:25, 15:25, 16:25)

«Волинь»: Даньчак, Скрипник, Яцків, Осачук, Рудик (к), Собчук; Карасьова (л), Гас, Ужва, Ксендзук. Тренер - Богуслав Галицький.

«Хімік»: Дрозд, Напалкова, Сильченкова, Чернуха, І.Молодцова, Микитюк; Степанчук (л), Нємцева (л), Карпець, Бойко, Степановська (к), Політанська, Томіч, Дудник. Тренер - Андрій Романович.

Судді: В.Паєвський (Харків), А.Скібіцький (Львів).

Тривалість матчу: 64 хв. (20+22+22).

22 квітня. Южне. ФСК «Олімп». 177 глядачів.

ВІДЕО МАТЧУ

Дива не сталося - «Волинь» не зуміла дати бій «Хіміку» і залишилася з «бронзою», якій, звісно, дуже рада. Відзначимо лише два факти: 41-у поспіль перемогу в чемпіонаті южненської команди, що стало новим клубним рекордом, та повернення на майданчик після тривалої перерви, пов’язаної з травмою, лідера «Волині» Любові Ужви.

А крапку в сезоні поставила символічно поставила Анастасія Чернуха. Чому символічно? Тому, що саме вона була визнана кращим гравцем чемпіонату.