Тернопільська команда втратила шанси на місце у «Фіналі чотирьох» ще до завершення першого етапу чемпіонату.

Святкування 124-ї річниці офіційного Дня народження волейболу відобразилося у вітчизняній жіночій Суперлізі кількома резонансними подіями. Насамперед варто відзначити втрату «Галичанкою-ТНЕУ-ГАДЗ» останніх надій «зачепитися» за місце у провідному квартеті, який на другому етапі чемпіонату поведе боротьбу безпосередньо за комплекти медалей. Ну й, звичайно, перша перемога у поточній першості «Регіни-МЕГУ-ОШВСМ» - теж непересічна подія! Хоча, звичайно, головна увага шанувальників волейболу все ж була прикута до очного протистояння лідерів. 

«ОРБІТА-ЗНУ-ОДЮСШ» - «ХІМІК»

0:3 (22:25, 14:25, 18:25)

1:3 (22:25, 23:25, 27:25, 23:25)

Запоріжанки вчергове спробували створити діючому чемпіону країни серйозну конкуренцію, і вчергове задля успіху їм не вистачило трішечки розважливості та везіння. Зокрема, у стартовому сеті першого матчу вони вели перед – 17:13. Однак вихід у «Хіміка» на майданчик досвідченого капітана Дар’ї Степановської картину боротьби докорінно змінив. А у двох наступних сетах Юлія Бойко (набрала 19 очок) і компанія жодних шансів суперницям уже не залишили.

Натомість підопічні Володимира Бузаєва ледь не реваншувалися в другому поєдинку. Ганна Шумейко (записала до свого активу 18 очок), Юлія Димар (17 очок), Лідія Лучко (16 очок) та Ганна Харчинська (14 очок) спрямували на чужу половину майданчику зливу невідпорних ударів, яку підкріпили ще й 20-тю (!) блоками. Щоправда, у южненок в ударі була Катерина Дудник (23 очки), яку непогано підтримали Дар’я Дрозд (13 очок) та Юлія Микитюк (10 очок). Та все одно фактично в кожному сеті шальки терезів гойдалися в обидва боку непередбачувано до останнього. У першій партії «Орбіта-ЗНУ-ОДЮСШ» вела перед – 19:17, проте своїм шансом знову не скористалася. Початок другої запоріжанки провалили – 0:8, однак у середині, завдяки вдалим діям Шумейко, вийшли вперед – 16:15. Далі чергова осічка – 20:23, героїчні потуги Шумейко – 23:24 і, нарешті, вирішальна атака Дудник.

У третій партії знову «гойдалки» - 4:7, 9:9, 10:14, 19:20, 19:23, 23:24... І тут дуже вчасно своє вагоме слова сказала Лучко, відзначившись тричі.

Четвертий сет: приблизно та ж картина – 3:8, 11:12, 15:21 і, після вдалих дій Димар та Шумейко – 23:24. Однак у цей кульмінаційний момент та ж Димар припустилася прикрої помилки...

Таким чином, «Хімік» зміцнив своє лідерство, а до «Орбіти-ЗНУ-ОДЮСШ» на відстань двох перемог наблизився «Білозгар-Медуніверситет»... 

«БІЛОЗГАР-МЕДУНІВЕРСИТЕТ» - «НОВАТОР»

3:1 (25:16, 25:19, 24:26, 25:21)

3:0 (25:19, 25:21, 25:16)

Зазнавши відчутних фінансових проблем та, як наслідок, болючих кадрових втрат, «Новатор» поставив під серйозну загрозу збереження місця у провідному квартеті за підсумками першого етапу чемпіонату. Адже після звітного двобою відкотився у таблиці на п’яту позицію.

Вінничанки вчергове зробили ставку не на майстерність окремих виконавиць, а на колективну загрозу суперницям з будь-якого куточку майданчику, і не помилилися. Марія Лозинська, Діана Франкевич, Олена Расточило, Валерія Якушева і Тетяна Машковська, завдяки надійному прийому, організованому ліберо Тетяною Ротар, та кретивним передачам Ганни Лизанець, почергово залишали захист суперниць ні з чим. І хоча Олександра Матвійчук відчайдушно намагалася зарядити хмельничанок на боротьбу, що називається, до останнього, гостей це не врятувало.

Щоправда, у двох наступних турах «Новатор» зустрічатиметься з аутсайдерами – «Регіною-МЕГУ-ОШВСМ» та «Університетом-ШВСМ», тоді як його основний конкурент за місце у провідній четвірці – «Волинь-Університет-ОДЮСШ» – прийматиме вдома міцну «Орбіту-ЗНУ-ОДЮСШ» та зіграє на виїзді проти того ж «Білозгар-Медуніверситету», тож цілком може знову випередити луцьку команду. Але тепер уже не все залежить від нього самого... 

«ГАЛИЧАНКА-ТНЕУ-ГАДЗ» - «ВОЛИНЬ-УНІВЕРСИТЕТ-ОДЮСШ»

3:1 (25:17, 21:25, 25:22, 25:17)

0:3 (25:27, 19:25, 11:25)

Як ми анонсували, лише дві впевнені перемоги над принциповим опонентом залишали «Галичанці-ТНЕУ-ГАДЗ» мінімальні надії продовжити боротьбу за потрапляння в підсумку до «Фіналу чотирьох». Цей слабенький оптимізм підігрівався нещодавнім підсиленням в особах екс-«новаторок» Тетяни Хилюк, Інни Деніної та Катерини Ткаченко, а також відсутністю у складі «Волинь-Університету-ОДЮСШ», через проблеми зі здоров’ям, Анастасії Тищенко та Людмили Осачук. І в першому протистоянні Олександра Міленко (набрала 18 очок) та Людмила Борознова, за хорошої допомоги тріо нових партнерок, таки забезпечили своїй команді важливу вікторію.

Натомість у повторному двобої тернополянки все зіпсували фактично власноруч. У стартовій партії вони мали сетбол на чужій подачі, проте можливістю організувати вирішальну атаку не скористалися. І отримали три болючих «ляпаси» у відповідь.

А далі у лучанок на повну розчохлила свою «гармату» Марина Скрипник (загалом набрала 22 очки, 8 з яких – ейсами!), у потрібні моменти її підтримали Вікторія Даньчак та Любов Ужва, і ще підопічні Богуслава Галицького добре використали блоки. Тож колектив Віктора Туркули відверто «поплив», а разом із тим попливли та розтанули його останні надії поборотися за один із комплектів нагород. Відставання від конкурентів стало катастрофічним...   

«РЕГІНА-МЕГУ-ОШВСМ» - «УНІВЕРСИТЕТ-ШВСМ»

3:0 (25:23, 25:22, 25:17)

2:3 (20:25, 25:23, 25:22, 20:25, 10:15)

Досить своєрідно відзначити День народження волейболу націлилися спортсменки «Регіни-МЕГУ-ОШВСМ». Вони досі не мали в своєму активі жодної перемоги, тож тепер, приймаючи на власному майданчику ще одного аутсайдера чемпіонату, поставили за мету будь-що виправити цей абсолютно незавидний недолік. І виправили!

Попри шалений опір чернігівчанок, у першому матчі Валерія Вавринюк, Інна Коломієць та їхні партнерки таки змусили опоненток, що називається, викинути білий прапор. Натомість у другому поєдинку підопічні Володимира Жули вже самі билися, як то кажуть, не за життя, а насмерть. Однак і колектив Ігора Тартаковського намагався будь-що повторити попередній успіх. Тож протистояння, попри, як водиться у таких двобоях, купи помилок, вийшло напрочуд напруженим і непередбачуваним. Та все ж останнє слово у цій «п’ятихатці» залишилося за волейболістками «Університету-ШВСМ».