У перших чвертьфінальних поєдинках чемпіонату перемогли представники провідної четвірки.

До честі команд, які не вважалися в усіх парах фаворитами, кожна з них дала своєму супернику гідний бій. І деякі поєдинки цілком могли завершитися з іншими рахунками. Проте в кульмінаційні моменти ці самі фаворити зіграли більш розважливо, тому й досягли перемог.

1-8 місця

«БУРЕВІСНИК-ШВСМ» - «БАРКОМ-КАЖАНИ»

1:3 (18:25, 25:19, 10:25, 20:25) 

Перевага львів’ян була очевидною. Проте коли у другому сеті вони дещо збавили оберти, господарі майданчику відповіли миттєво. Дмитро Шаповал та Павло Камінський спрямували на чужу половину паркету зливу невідпорних ударів і дещо несподівано відновили у поєдинку інтригу.

Однак уже в наступній партії вона згасла остаточно. «Кажани» розлютилися самі на себе не на жарт, Чудовий відрізок видали Олександр Гладенко та Юрій Семенюк, та й на прийомі гості діяли значно краще. Ну, а в наступному сеті свої «гармати» знову розчохлили Юрій Томин, Олег Шевченко та Євген Кісілюк. Шансів у чернігівчан не залишилося.

2-7 місця

«ФАВОРИТ» - «СЕРЦЕ ПОДІЛЛЯ»

0:3 (17:25, 20:25, 24:26) 

Тут вінницька команда також здобула перемогу, що називається, на класі. Протягом двох перших партій вінничани помітно переважали суперників в усіх компонентах, а Андрій Горбенко (загалом набрав 14 очок) і Володимир Сидоренко (11 очок) частенько вколочували ефектні «цвяхи». Однак у третьому сеті волейболісти з Лубнів продемонстрували, що таки спроможні складати будь-якому супернику гідну конкуренцію. Вони підтягнули якість прийому, підключили блок, урізноманітнили атаки, де на завершальній фазі продуктивно запрацювали Артем Півень (загалом набрав 13 очок) та Олексій Дрофа. Тож навіть коли Горбенко і Сидоренко черговим спалахом активності зробили рахунок на користь «Серця Поділля» досить комфортним – 18:14, господарі майданчику продовжили чіплятися за свій шанс. І рахунок 22:24 перетворили на нічийний. Однак не більше…

3-6 місця

«ШВСМ-СумДУ» - ВК «МХП-ВІННИЦЯ»

1:3 (25:18, 21:25, 18:25, 23:25) 

Сумчани налаштувалися на цей двобій дуже добре. Особливо Іван Кривобок, чиї потужні «постріли» в підсумку засмучували суперників добрих 24 рази. Тож першу партію «ШВСМ-СумДУ» виграв досить переконливо. Але далі команда з Тростянця, зробивши певні висновки, перебудувала власні дії і заграла у зовсім інший волейбол. Значно якісніший. І на активність Кривобока відповіли колективно. Зокрема, Віктор Шаповал, Дмитро Сухінін та Віталій Кучер записали до свого активу по 13 очок, ще 12 до них додав Георгій Клепко.

Та у четвертому сеті сумчанам вдалося вирівняти боротьбу. Вона пішла, що називається, м’яч у м’яч, і рахунок докотився до 23:23. Але тут підопічні Володимира Бабкова припустилися двох прикрих помилок...

4-5 місця

«НОВАТОР» - «ЮРАКАДЕМІЯ»

2:3 (32:30, 15:25, 25:23, 23:25, 12:15) 

Як і очікувалося, це протистояння вийшло найбільш цікавим. Хмельничани вкотре продемонстрували свій непоступливий характер, який постійно підкріплявся самовідданими діями досвідчених виконавців Максима Турика та Андрія Перепаді. Тож і молодь намагалася не відставати. І загалом виходило дуже непогано. Зокрема, Турик і Денис Велецький набрали по 14 очок, Владислав Павлюк – 11, Перепадя – 10, Артур Гандзій – 9.

Але лідери «Юракадемії» також були на висоті. Одразу 27 очок записав на свій рахунок Андрій Левченко! Причому 8 із них – у четвертому сеті, коли тотальні «гойдалки» цілком могли призвести до успіху «Новатора». Проте не вийшло. І на тай-брейку Левченко і компанія (18 очок загалом набрав Борис Єфименко, 11 – Андрій Рогожин) свого вже не втратили. Утім, здається, у цій парі ще далеко не все зрозуміло...

Матчі-відповіді відбудуться 20 березня. Посилання на відео-трансляції ви зможете знайти на сайті volleyball.ua.