Від початку шанси претендентів на вихід до фіналу розцінюються як 50 на 50.

Чемпіонат України досяг стадії, коли фактично кожна помилка може мати фатальне значення. А в таких поєдинках, зазвичай, робити прогнози – справа вкрай невдячна. Тому, незважаючи на більш авторитетний статус «Барком-Кажанів» у порівнянні з «Юракадемією», шлях до фіналу для них аж ніяк не встелений оксамитовим килимом. Більше того, поки дуже важко відповісти, чи встелений взагалі.

Ну, а вінницьке «дербі» - дійство наскільки захопливо-вражаюче, настільки й валідольно-непередбачуване. Тут узагалі прогнозистам робити нема чого!

«СЕРЦЕ ПОДІЛЛЯ» - ВК «МХП-ВІННИЦЯ»

Вінниця. СК ВДПУ (27 березня – початок о 18.30. 28 березня – початок о 12.00)

Результати матчів у регулярному чемпіонаті: 1:3, 3:1, 2:3, 3:2

Очні протистояння двох представників Вінниччини, безумовно, є окрасою всього сезону. Інтрига у двобоях цих непримиренних опонентів завжди зашкалює, як, іноді, і пристрасті на трибунах. Здається, програш будь-кому із аутсайдерів для кожного з них буде не настільки дратівливий психологічно, як один від одного.

Суперники вивчили манеру гри опонентів досконально, тож і в нинішньому півфіналі вони навряд чи зможуть продемонструвати дещо інший волейбол, ніж раніше. Тож чиї аргументи у цій ситуації виявляться вагомішими – можна лише здогадуватися.

Взагалі ж, колективи Валерія Копилова та Васіфа Талибова об’єктивно є приблизно рівними за потенціалом, тож у їхніх матчах, як правило, долю переможців вирішують незначні, здавалося б, ігрові дрібнички. Та й пані Фортуна тут, як бачимо, зберігає принциповий нейтралітет. Кого вона вибере своїм фаворитом цього разу – питання ще те!

Тож давайте краще зачекаємо початку поєдинків, які, безумовно, вчергове мають стати одними з найцікавіших протягом усього нинішнього сезону!

«БАРКОМ-КАЖАНИ» - «ЮРАКАДЕМІЯ»

Львів. ПС «Галичина» (29 квітня – початок о 18.30. 30 квітня – початок о 12.00)

Результати матчів у регулярному чемпіонаті: 3:0, 3:1, 3:0, 3:1

Звичайно, можна сказати, що підстав для успіху діючий чемпіон України має більше. До того ж, він – володар Суперкубка та Кубка України нинішнього сезону, тоді як «Юракадемія» на ці титули відверто не зазіхала. А досвід протистоянь у подібних матчах насправді грає чималу роль. На користь «Барком-Кажанів» свідчить і той факт, що протягом регулярного чемпіонату вони впевнено здолали нинішнього суперника в усіх чотирьох поєдинках.

Проте харків’яни на старті сезону і харків’яни нинішні – це ніби дві різні команди. Розпочинали майже без шансів на місце у квартеті найсильніших, а завершують саме у ньому. Тож якщо львів’яни дозволять собі дещо послабити вимоги до самих себе, вийти на паркет у не найбойовитішому настрої, тож одразу й отримають на горіхи. Тобто, образно кажучи, класти «юристам» пальця в рота собі дорожче – відкусять миттєво! Тим паче в ситуації, коли стимул зіграти у фіналі підбадьорює їх значно дієвіше, ніж уже звиклих до цього в останніх турнірах «кажанів».

Таким чином, якщо колектив Угіса Крастіньша дозволить собі дати слабинку, йому однозначно не позаздриш. Проте навряд чи станеться у «рідних стінах», де солідна підтримка маститому гранду буде забезпечена ще та! І все ж, повторимося, загадувати у таких поєдинках – справа вкрай невдячна!

Матчі-відповіді, відповідно, у Тростянці та Харкові відбудуться 5-го і, в разі потреби, 6-го квітня.  

ТРАНСЛЯЦІЇ МАТЧІВ