У Запоріжжі команди відіграли згідно свого статусу за підсумками регулярного чемпіонату.

Всупереч очікуванням, перший фінальний тур якимись напрочуд запеклими протистояннями не порадував. Були окремі цікаві партії, із солідною інтригою, але не більше. Зрештою, як видно із результатів, гра кожного колективу цілком відповідала їхнім місцям, здобутим у фінішній таблиці «регулярки».

ЗАПОРІЖЖЯ 

«ХІМІК» - «БІЛОЗГАР-МЕДУНІВЕРСИТЕТ»
3:0 (25:23, 25:17, 25:23)

«ОРБІТА-ЗНУ-ОДЮСШ» - «ВОЛИНЬ-УНІВЕРСИТЕТ-ОДЮСШ»
3:0 
(25:22, 25:11, 25:16) 

«БІЛОЗГАР-МЕДУНІВЕРСИТЕТ» - «ВОЛИНЬ-УНІВЕРСИТЕТ-ОДЮСШ»
0:3 (18:25, 25:27, 22:25)

«ХІМІК» - ОРБІТА-ЗНУ-ОДЮСШ»
3:1 
(25:22, 21:25, 27:25, 25:8) 

«ОРБІТА-ЗНУ-ОДЮСШ» - «БІЛОЗГАР-МЕДУНІВЕРСИТЕТ»
3:0 (25:20, 25:21, 25:18)

«ВОЛИНЬ-УНІВЕРСИТЕТ-ОДЮСШ» - «ХІМІК»
0:3 
(24:26, 14:25, 17:25) 

Перше питання, яке цікавило шанувальників волейболу у цьому турі – це спроможність будь-кого із фіналістів кинути гідний виклик «Хіміку». Тим більше, наставник діючого чемпіона країни Євген Ніколаєв досить сміливо довіряв місце на майданчику вчорашнім резервісткам, притримуючи в запасі визнаних лідерів. Саме так сталося у поєдинку южненок із вінничанками. Катерина Дудник і Діана Карпець перебували на ньому в ролі глядачів, а зв’язуюча Олена Напалкова пограла лише кілька хвилин у третьому сеті. Тож не дивно, що команда Юлії Якушевої спробувала скористатися з непоганої нагоди. У першій партії вона ледь не досягла «більше-менше», у другій вела перед – 8:3 і 14:11, а в третій – 21:13 і 23:20. Однак кожного разу волейболісткам «Білозгар-Медуніверситету» у кульмінаційні моменти не вистачало розважливості на холоднокровності. Зокрема, у кінцівці вирішального сету ліберо Тетяна Ротар припустилася двох ганебних помилок поспіль при нескладних подачах Дар’ї Степановської. І подібних моментів у грі вінничанок, на жаль, вистачало. Тож Юлія Бойко (загалом набрала 21 очко) і Дар’я Дрозд (18 очок) їх не пробачали.

У наступному матчі «Хіміка» - проти «Орбіти-ЗНУ-ОДЮСШ» - справжньою героїнею стала Діана Карпець. Вона записала на свій рахунок 29 очок, причому 10 (!) із них здобула на блоках і ще 5 – ейсами. Її добре підтримали Катерина Дудник (19 очок) і Дар’я Дрозд (17, із них 5 – теж ейсами). Тож хоч як старанно запоріжанки чіплялися за кожний шанс, а Анна Харчинська (набрала 16 очок) і Анна Шумейко (12 очок) неодноразово змушували суперниць нервувати, в цілому господарки туру постраждали від незрозумілих локальних провалів. Наприклад, у стартовому сеті вони вигравали – 4:0, 9:4 і, нарешті, 18:17, проте далі припускалися маси помилок. У третій партії, поступаючись – 1:4, запоріжанки на подачах Харчинської набрали 7 очок поспіль, далі вели – 12:7, 14:8 і 18:12. Але далі дозволили виблиснути Карпець що на подачах, що на блоках. І в підсумку поступилися…

І, нарешті, поєдинок «Хімік» - «Волинь-Університет-ОДЮСШ». Лучанки одразу ж виказали націленість на серйозну боротьбу, повівши - 6:0. Марина Скрипник, Вікторія Даньчак та Людмила Осачук атакували напрочуд вдало. Однак южненки незабаром спромоглися на гідну відповідь і, після тривалих «гойдалок», справа дійшла до «більше-менше». Там «Хімік» свого не втратив, після чого від запалу опоненток не лишилося й сліду. До того ж, відверто не пішла гра у кращого бомбардира волинянок Любові Ужви. Тож «хімічки» без особливих складнощів досягли третьої перемоги, яка максимально приблизила їх до завоювання чергового чемпіонського титулу.

Так, «Орбіта-ЗНУ-ОДЮСШ», досить впевнено здолавши в інших матчах представниць Луцька та Вінниці, шанси ще зберігає, проте навіть очна перемога над «Хіміком» у вирішальному турі в Южному колективу Володимира Бузаєва нічого не гарантує. За очками «біло-зелені» нині відірвалися на чотири пункти…

Ну, а «Волинь-Університет-ОДЮСШ», схоже, у поточному сезоні цілком готова задовольнитися бронзовими нагородами. Хоча, звісно, це лише припущення. Хто зна, може, в Южному команда Богуслава Галицького готується стати автором гучного сюрпризу?..