Представники Тростянця завоювали бронзові нагороди Суперліги України сезону 2018\19.

Надії. Після перших двох матчів у Тростянці, шанувальники волейболу були впевнені, що харківський клуб якщо і не виграє домашні матчі, то створить вінницькій команді безліч проблем.

Вболівальники. У харківському спорткомплексі завжди збирається чимало фанатів місцевої команди, серед яких і студенти, і військові. Матчі за третє місце співпали з проведенням фінальної частини "Дитячої ліги" серед дівчат 2003 р.н., у якій брали участь і вінницькі волейболістки "МХП-ОCДЮСШ". Тому вінничани не залишилися без підтримки. До речі, юні вінницькі волейболістки теж здобули бронзові нагороди.

mkhp-odussh
"МХП-ОДЮСШ" \ фото: facebook.com

1-й сет. Старт гри видався напрочуд рівним 8:8, але це були останні рівні цифри на табло у цій партії. Вдалі дії в атаці від Дмитра Сухініна та Віктора Шаповала, блок досвідченого Костянтина Рябухи та незібраність "юристів" і рахунок перетворився на 8:13. Цієї переваги було достатньо щоб вінничани святкували перемогу у стартовій партії – 19:25.

2-й сет. Замінивши зв’язуючого, головний тренер "Юракадемії" Володимир Романцов, сподівався змінити хід подій, але і у другій партії підопічні Васіфа Талибова одразу натякнули суперникам та своїм вболівальникам на те, що залишатися у Харкові більше ніж на два дні вони не збираються – 4:7. За рахунку 10:14, у харків’ян розладилися всі компоненти – атака, подача, прийом. А гості ж, навпаки, подавали ейси та забивали всі можливі м’ячі. Залишається додати, що до кінця сету господарі спромоглися набрати лише 4 очки – 14:25.

3-й сет. Волейболісти з Тростянця остаточно розігралися – 1:5. Але дії двох Андріїв – Левченка та Рогожина – допомогли зрівняти рахунок та на декілька хвилин повернути інтригу у матчі – 13:13. Але все ж таки, досвідчені та титуловані гравці "МХП-Вінниця", не дозволили далі розігратися молодим "юристам" – 18:25, 0:3 у матчі та 0-3 у серії.

Статистика. Найрезультативнішим гравцем матчу, за іронією долі, став екс-гравець харків’ян, а нині нападник "МХП-Вінниця" – Віктор Шаповал. На його рахунку 20 очок. Діагональний реалізував 16 з 22 атак (73%), зробив 3 ейси та 1 блок.

viktor shapoval
Віктор Шаповал №21 \ фото: facebook.com/lawacademy95

Казус. Не обійшлося і без сюрпризів. Бронзові призери отримали, так би мовити, не зовсім свої нагороди. Медалі були для володарів бронзи, але жіночої Суперліги. До речі, таке трапляється не вперше. В сезоні 2016\17, ВК "Вінниця" (стара назва "МХП-Вінниця" - прим. автора) також отримала жіночій комплект медалей.

madals

Особисті нагороди. Гравець "Юракадемії" Андрій Левченко був визнаний кращим діагональним чемпіонату України 2018\19, а волейболісти "МХП" Дмитро Сухінін та Костянтин Рябуха – кращим догравальником та кращим центральним блокуючим відповідно.

andriy levchenko
Андрій Левченко з дружиною \ фото: instagram.com

Суперліга України. Бронзовий фінал. 3-й матч
Збірна Харківської обл.- Юридична академія – МХП-Вінниця – 0:3 (19:25, 14:25, 18:25)
20 квітня. Харків. СК НЮУ.

"Юракадемія": Левченко (8 очок), Русін (0), Єфименко (3), Рогожин-К (8), Карімов (5), Щуров (3) – стартова шістка, Анохін-Кисіль (ліберо), Рябов (1), Титаренко (3), Тюрін (1), Єрошін (0).

"МХП-Вінниця": Шаповал (20 очок), Данилов (6), Рябуха (6), Сухінін (9), Кучер (8), Діденко (4) – стартова шістка, Стеблецький (0), Клепко (1), Канаєв (0) Гармаш (ліберо).

Очки – 51:75, подача – 2:5, атака – 26:41, блок – 4:8, прийом – 39%:53%, помилки – 19:21.

Перший матч - 1:3 (16:25, 25:16, 22:25, 23:25)

Другий матч - 2:3 (20:25, 19:25, 25:22, 25:22, 13:15)

Рахунок у серії: 0-3

Афіша. На разі не вирішено лише три питання – хто стане чемпіоном країни, хто стане володарем срібних нагород та хто буде виступати у Суперлізі України в наступному сезоні. Але фінал вже зовсім скоро – 24 квітня о 18:30 (якщо знадобиться 25 та 30 квітня). За звання чемпіона цього сезону змагаються львівська команда "Барком-Кажани" та вінницький клуб "Серце Поділля". Деталі у спеціальному матеріалі сайту volleyball.ua. А перехідні матчі за право виступати у головному чемпіонаті країни відбудуться 26-27 квітня о 18:00 та 12:00 відповідно. Свій останній шанс повинні будуть використати сумська команда "ШВСМ-СумДУ" та харківський "Локомотив ХДУВФК №1".