Наставник бронзових призерок минулого чемпіонату «ліпить» новий боєздатний колектив.

Ймовірно, вболівальники «Волинь-Університету-ОДЮСШ» залишилися незадоволеними тим, як стартувала їхня улюблена команда у поточному сезоні. І справді, одна перемога в чотирьох матчах – результат малоприємний. Проте, за словами головного тренера лучанок Богуслава Галицького, нічого дивного у стартових невдачах насправді нема, оскільки у міжсезоння його підопічні зазнали відчутних кадрових втрат. І разом із тим наголосив, що в другій половині сезону «Волинь-Університет-ОДЮСШ» буде спроможною демонструвати значно якісніший волейбол…

…Дві поразки у Кам’янському, що називається, без варіантів – 0:3 і 0:3, позитивного настрою Богуславу Галицькому, звісно, не додали. Проте досвідчений спеціаліст трагедії з невдач не робить, і цілком доречно. Адже, по-перше, луцька команда поступилася значно потужнішому на даний момент СК «Прометей», а по-друге, відсутність кількох провідних виконавиць останніх років апріорі залишила «Волинь-Університет-ОДЮСШ» без головних козирів. Тож у флеш-інтерв’ю прес-службі ФВУ головний тренер лучанок закликав шанувальників команди не робити трагедії та запастися терпінням…

boguslav galitsliy

– Очевидно, що кадрових втрат ми зазнали справді серйозних, – повідав Богуслав Галицький. – У тому числі й досить несподіваних. Зокрема, мені важко зрозуміти рішення одного з найкращих бомбардирів минулого сезону Любові Ужви. Вона виявила бажання змінити команду. Що ж, добре, шукай собі іншу, закривай усі питання в Луцьку – і з Богом! Але ж нової команди Ужва поки не віднайшла. І, відверто кажучи, вже навряд чи й віднайде, оскільки хто справді хотів змін у комплектації – той зробив це до офіційного початку сезону. Тож якщо Люба нікому не знадобилася, то, на мій погляд, можна було би продовжувати свої пошуки, паралельно продовжуючи виступи за «Волинь-Університет-ОДЮСШ». Тим більше, у неї клубні зобов’язання ще на два роки. Але спортсменка чомусь вирішила, що їй краще буде без тренувань та ігор. А від цього не виграв ніхто – ні ми, ні вона…

Далі – Анастасія Тищенко. Ця дівчина несподівано вирішила взагалі зав’язати з волейболом, поїхала до Китаю та знайшла там собі зовсім іншу роботу. Тут – без коментарів.

Ще одна втрата – Марина Скрипник. Ще один наш вправний бомбардир у минулому сезоні – вона нещодавно перенесла операцію на коліні. Зараз триває процес реабілітації, і повертатися на майданчик раніше грудня лікарі їй не радять. Та я і сам би не дозволив це Марині, до її повного одужання.

Отже, як бачите, у нас в один момент «вилетіла» фактично вся перша лінія – другий, третій та четвертий номери. Додайте до цього тривале відсторонення від тренувань Людмили Осачук – вона також заліковувала травму. На даний момент Люда знаходиться далекою від оптимальної кондиції готовності, тож це для команди – ще одна тимчасова втрата.

Нарешті, після виступів у складі збірної України на ЧЄ-2019 має певні проблеми зі здоров’ям ліберо Анастасія Карасьова…

– Але ж, наскільки відомо, після декретної відпустки повернулася до команди Ірина Собчук…

– Це справді так. Однак Ірина на даний момент продовжує дуже багато уваги приділяти дитині, тому грати на виїздах, зрозуміло, не може. Сподіваємося, що поки потроху допомагатиме команді хоча б у домашніх турах.

volyn-universytet

– Запросити відомих майстрів з інших команд «Волинь-Університет-ОДЮСШ» може собі дозволити?

– Не може. У нас нема потужних спонсорів, як, наприклад, у того ж СК «Прометей». Тож доводиться вчергове сподіватися на талановитий резерв з обласної ДЮСШ. І він таки справді талановитий! Ось, наприклад, догравальниця Аня Артишук. Якщо вона продовжить працювати з нинішньою серйозністю та не буде пасувати перед сьогоднішніми лідерами Суперліги – переконаний, дуже скоро сама стане одним із таких лідерів!

Є у нас ще кілька цікавих дівчат, які виступають у складі збірної України U-16 у вищій лізі. Словом, волинська ОДЮСШ, яка подарувала вітчизняному жіночому волейболу чимало яскравих майстрів, продовжує працювати на совість!

– А як стосовно тих, хто вже має досвід виступів за «Волинь-Університет-ОДЮСШ» хоча б у минулому сезоні? Вбачаєте їхній прогрес?

– Так, але тут є певні нюанси. Ці дівчата вже мають усвідомлювати, що нині перебувають не за спинами колишніх лідерів, а самі мають виконувати лідерські функції. Наприклад, Вікторія Даньчак. Також значно більшого спроможні демонструвати на майданчику Яна Шевеля, Вікторія Савонік, Наталія Кзендзук… Потенціал у них очевидний.

Таким чином, зараз формується новий боєздатний колектив. Скільки на це потребується часу – точно сказати не беруся. Але що списувати «Волинь-Університет-ОДЮСШ» з рахунків не варто – то однозначно!