Схоже, діючий срібний призер поступово віднаходить «свою» гру.

Здається, національна першість вступає у найцікавішу фазу. Адже проблеми з травмами лідерів та пошуку належної взаємодії основних виконавців, що переслідували деякі команди у стартових турах, вже не настільки гостро впливає на загальну картину. Відповідно, зокрема, «Орбіта-ЗНУ-ОДЮСШ» та «Волинь-Університет-ОДЮСШ» виказують серйозну націленість якомога скоріше надолужити згаяне раніше. Особливо запорізький колектив…

«ОРБІТА-ЗНУ-ОДЮСШ» - «ГАЛИЧАНКА-ТНЕУ-ГАДЗ»

1:3 (27:29, 25:18, 20:25, 21:25)

3:2 (23:25, 25:12, 26:24, 23:25, 15:11)

У Запоріжжі суперники подарували справжнє свято волейболу, продемонструвавши на рідкість ефектне видовище із карколомними сюжетами обох поєдинків. Як кажуть у таких випадках, «ніхто не хотів помирати». Господарки майданчику на чолі зі зв’язуючою Оленою Грицуняк намагалися на повну використати тактичну різноманітність, загрожуючи опоненткам звідусіль. Гості же на повну напрягли свою головну «гармату» в особі Олександри Міленко, яка у підсумку набомбила запоріжанкам 31 очко! Рівно стільки ж, скільки найкращі снайпери «Орбіти-ЗНУ-ОДЮСШ» у цьому матчі – Вікторія Савченко та Лідія Лучко – набрали разом, відповідно, 17 і 14 (5 – на блоках).

Можливо, підопічним Ірини Комісарової спільними зусиллями вдалося б нівелювати усі неприємності від Міленко, якби деякі з них краще зіграли на прийомі. Однак ця «хвороба» підводила їх дуже часто і стала мало не вирішальним моментом у тому, що в третьому та четвертому сетах «Галичанка-ТНЕУ-ГАДЗ» схилила шальки терезів на свій бік.

Певно, звернувши на цю ваду особливу увагу, у наступному матчі в запоріжанок з потрійною енергією запрацював блок. Для Міленко і компанії це стало дуже неприємним сюрпризом, тому 22 очки, зароблені їхніми суперницями саме завдяки грамотній мобільності під сіткою, багато в чому позначилися на підсумковому рахунку. Особливо постаралися Вікторія Савченко (із 18 очок одразу 7 вона набрала на блоках) та Ксенія Пугач (із 14 на блоках набрала 6). У класичних же атаках дещо несподівано «вистрілила» Поліна Пасс, яка записала на свій рахунок 20 пунктів. Причому найважливіші з них – на тай-брейку.

У тернополянок знову вирізнялася Міленко (цього разу набрала 25 очок, із них 7 – ейсами), яку добре підтримала Валерія Дрьомова (17 очок). А коли після виснажливого четвертого сету обидві відчутно притомилися, шанси «Галичанці-ТНЕУ-ГАДЗ» до останнього зберігали Марина Мазенко (13 очок) та Марія Лозінська (12 очок). Але цього разу Пасс, Савченко і компанія свого вже не втратили.

Таким чином, у турнірній таблиці «Орбіта-ЗНУ-ОДЮСШ» закріпилася на п’ятій сходинці, і хоча від «Полісся-ЖДУ», що йде четвертою, її відділяє 7 очок, здається, запорізька команда аж ніяк не вважає цей гандикап катастрофічним…

«ВОЛИНЬ-УНІВЕРСИТЕТ-ОДЮСШ» - «БІЛОЗГАР-МЕДУНІВЕРСИТЕТ»

3:1 (25:16, 25:18, 23:25, 25:20)

3:1 (15:25, 25:19, 30:28, 25:21)

У протистоянні локальних аутсайдерів запалу вінничанок вистачило лише на два виграних сети. Більшого не дозволили лучанки, які продовжують помітний ренесанс самих себе хоча б зразка минулого сезону. Завершується формування нового боєздатного колективу, якому під силу буде на рівних конкурувати з нинішніми лідерами. Отже, як і обіцяв їхній наставник Богуслав Галицький, десь у грудні «Волинь-Університет-ОДЮСШ» вже буде спроможною добряче псувати нерви будь-кому.

Приблизно тим же шляхом рухаються й підопічні Юлії Якушевої, але їхнім уболівальникам слід запастися більшим терпінням. Адже у «Білозгара-Медуніверситету» розрахунок може бути лише на прогрес власного молодого покоління…

СК «ПРОМЕТЕЙ» - «РЕГІНА-МЕГУ-ОШВСМ»

3:0 (25:12, 25:11, 25:19)

3:1 (18:25, 25:11, 25:16, 25:14)

Незважаючи на продовження безпереможної серії, «Регіні-МЕГУ-ОШВСМ» таки вдалося внести свою назву у літопис нинішнього чемпіонату як першої команди, яка спромоглася виграти у Кам’янському бодай сет. Причому, що цікаво, рівненчанки виграли його не лише через незрозумілу навалу помилок у діях господарок майданчику, але й завдяки власним розважливим діям. Якби ж рівненчанки у кожному матчі демонстрували саме таку зібраність та націленість на успіх, то, нема сумніву, їхніх очковий доробок у таблиці був би значно вагомішим. А так, за словами їхнього наставника Дмитра Юрченка, виграли партію і ніби самі злякалися цього. Тож одним із головних завдань тренера на даному етапі є прищеплення своїм підопічним психології справжніх бійців, амбітних і непоступливих. Поки що цього нема, і саме така незавидна психологія окремих гравців, насамперед, молодих, є головною причиною багатьох поразок.

Що ж до СК «Прометей», то на післяматчевій прес-конференції капітан кам’янчанок вибачилася перед уболівальниками за ту програну партію і за ту гру, яку вони у ній продемонстрували. Натомість, за її словами, цей локальний провал змусив дівчат добряче розлютитися на самих себе та заграти в подальшому у зовсім інший волейбол – набагато якісніший. Звідси й підсумковий результат…

prometey-regina
prometeyvc.com