Волейбольна команда «Прометей» розпочала передсезонну підготовку.

Волейбольна команда «Прометей» розпочала передсезонну підготовку. Щоправда, поки без легіонерів: вони прибудуть до розташування клубу трохи пізніше. Головний тренер кам’янського клубу Андрій Романович розповідає, що спочатку збір планувався з 15 липня:

- У середині серпня повинен був відбутися відбірковий етап на чемпіонат Європи. У нас багато гравців є кандидатами до збірної України – це Дар’я Дрозд, Катерина Дудник, Анастасія Крайдуба, Алла Політанська та Діана Мелюшкина. Тому ми прийняли рішення, що почнемо підготовку раніше, щоб дівчата до 15 серпня були в повній бойовій готовності. Тим паче, що через пандемію коронавірусу вони тривалий час сиділи без роботи та ігрової практики. Всі волейболістки, звичайно, робили вдома фізичні вправи, але цього замало для того, щоб бути на повному ходу. До того ж у нас багато нових гравців, яким потрібно влитися в команду. Ми також паралельно готували план підготовки для окремих спортсменок клубу, які не потрапляли до лав національної збірної.

Потім, за словами Андрія Васильовича, з'ясувалося, що відбірковий турнір перенесли на січень, а початковий план підготовки «Прометея» вже був уведений у дію:

- Гадаємо, що через перенесення відбіркового етапу чемпіонат України почнеться десь у першій половині вересня. Тому два місяці - це оптимальний термін для того, щоб добре до нього підготуватися. Паралельно ми продовжуємо працювати над укомплектуванням команди. Також скоро до нас приєднаються новий лікар Андрій Войцехович та тренер із загальної фізичної підготовки (ЗФП) Антон Рубцов. І ось, коли весь тренерський склад буде в зборі, ми колективно розробимо подальший план підготовки.

prometey

Трансфери «Прометея» в це міжсезоння демонструють те, що в кам’янському клубі піклуються про майбутнє. Так, до «червоно-білих» приєдналася колишня волейболістка «Орбіти» Анна Харчинська. Головний тренер кам’янчанок вважає, що за цим молодим даруванням майбутнє українського волейболу:

- Вона вже є хорошим гравцем, який два сезони відіграв у Суперлізі. Ми намагаємося балансувати між сьогоднішнім і завтрашнім, між молодістю й досвідом. Алла Політанська та Анастасія Крайдуба є одними з кращих волейболісток національної збірної. Я вже працював разом з ними в «Хіміку», а з Настею ще й у молодіжній збірній. Володимир Михайлович Дубинський хоче, щоб кращі українські спортсменки радували своєю грою саме українську публіку, тому для цього він робить усе можливе. Якщо говорити про Лору Кітіпову, то її ім'я в світовому волейболі не викликає жодних сумнівів. Вона та Політанська зараз перебувають на піку своєї ігрової кар’єри. Обидві – досвідчені та сильні зв’язуючі, тому й конкуренція між ними теж повинна давати свої результати як у тренувальному процесі, так і в офіційних поєдинках. До того ж спортсменки різні за стилем гри, що має спрацювати на нашу користь у матчах із суперниками, які вимагають до себе гнучкого тактичного підходу. Ми також шукали догравальника, який міг би підсилити нашу команду. На відеозаписах від різних агентів найбільше нам сподобалася гра саме Даямі Санчес. Крім того, вона грала в Південній Кореї, де дуже специфічної відбір гравців - два етапи драфту. І сам факт, що вона його пройшла говорить про клас волейболістки. Тобто, якщо ти розраховуєш на позитивний результат, то в тебе в команді повинні бути рівноцінні заміни в кожному амплуа.

Як ми вже зазначали, зміни відбулися не тільки в групі гравців кам’янської команди, а й у тренерському штабі, який поповнився кваліфікованими спеціалістами:

- З Денисом Зуєм ми не були особисто знайомі. Я, звичайно, знав та бачив його ігри: в українському волейболі він - легендарна особистість, ліберо збірної України, який виступав на високому рівні. Вже довгий час Денис Вікторович займається тренерською діяльністю. Ми зібрали про нього багато відгуків, і можу сказати, що вони тільки позитивні як про людину, так і про фахівця. Антон Рубцов теж колишній гравець хорошого рівня, майстер спорту міжнародного класу. Звісно, для команди це тільки плюс. Адже в тренувальному процесі тренерський склад завжди використовується на повну. Наприклад, тренер із ЗФП, якщо буде необхідно, може працювати з м’ячами або в спарингу стати в команду проти основи, щоб створити тій конкуренцію.