Бронзовий призер Суперліги України 2020-2021 розпочав підготовку до майбутнього сезону.

Другий рік поспіль тренерський штаб запорізької команди на чолі із Гарієм Єґіазаровим запроваджує розповсюджену європейську практику – використовує у період міжсезоння домашню спортивну базу в якості основного тренувального майданчика. У спортивному комплексі рідного вишу – Запорізького національного університету, є перевірений ігровий зал та все необхідне для того аби закласти фундамент якісної підготовки до старту нового сезону.

Перед початком першого тренування команді представлено нового помічника «головкома» – допомагати на тренерському містку Гарію Шамоєвичу тепер буде досвідчена Юлія Богмацер. До речі, новоспечена тренерка сьогодні відпрацювала на «степах» разом із командою до останнього «дзвоника».

Отже, про зміни у складі команди, майбутні «розклади» у чемпіонаті, найближчі плани, а також завдання на прийдешній сезон клубній пресслужбі розповів головний тренер ВК «Орбіта-ЗНУ-ЗОДЮСШ» Гарій Єґіазаров.

gariy egiazarov

– Гаріє Шамоєвичу, традиційне питання для прем’єрного інтерв’ю після відпустки: як настрій у вас та дівчат?

– Бойовий (посміхається). Почнемо з того, що наприкінці минулого сезону стояло завдання максимально зберегти склад команди, котрий витримав разом ігрові навантаження та зумів вибороти бронзовий комплект нагород на національній арені. Багато наших дівчат додали у майстерності, тобто у нас було бажання і надалі продовжити із ними співпрацю. Із цим завданням ми впорались. Це головний момент на сьогодні.

Стосовно змін, то у нас завершили спортивну кар’єру двоє гравчинь – Антоніна Жук та Юлія Богмацер. Остання залишається у клубній структурі і надалі та допомагатиме мені працювати із колективом.

Крім Діани Окоро, яка за сімейними обставинами буквально кілька днів тому вирішила залишити нашу команду, решта дівчат залишається у складі. Щодо новобранців, то у нас з’явилась нова «зв’язка» – Станіслава Парфьонова, яка у минулому сезоні виступала за житомирську команду «Полісся-ШВСМ-ЖДУ». До речі, вона є вихованкою запорізького спортивного інтернату. Через завершення кар’єри Юлією Богмацер намітився дефіцит на позиції «зв’язки», тому необхідно було зміцнити цю позицію і таким чином допомогти Катерині Гужві.

– Як розпланована міжсезонна підготовка?

– Перші два тижні зазвичай це режим втягуючих тренувань. Потім поступово збільшуватимемо навантаження. Часу аби провести планову роботу у нас досить.

Щодо товариських матчів, то вони заплановані на другу половину серпня та вересень. Зараз вже є попередня домовленість десь у 20-х числах серпня зіграти товариський турнір у Кам’янському. Там буде брати участь друга команда «Прометея», перед котрою поставлене завдання виходу до Суперліги, запрошено «Полтавчанку», а четвертого учасника організатори ще шукатимуть. Крім того у нас поруч є перевірений спаринг-партнер – «Аланта», з котрою склалися непогані відносити у плані контрольних зустрічей.

– Чи є розуміння щодо термінів початку нового чемпіонату?

– Попередньо старт запланований на 1-2 жовтня. Щодо схеми чемпіонату, то, скоріш за все, гратимемо у варіанті попереднього розіграшу. Наразі чекаємо документи з офісу ФВУ. Як отримаємо, тоді вже буде повноцінна картина.

– Щось відомо про майбутніх суперників «Орбіти-ЗНУ-ЗОДЮСШ» у новому сезоні?

– Поки офіційних даних з таборів клубів жіночої Суперліги немає, але наскільки я володію інформацією, то кадрові ротації переживають майже всі вітчизняні команди «еліти». Кардинальні зміни зараз відбуваються в «Аланті», там відчутне оновлення складу та простежується бажання керівництва клубу залучати закордонних волейболісток. Відбулись зміни у складі южненського «Хіміка». Ряд гравчинь залишило цей клуб, але ким їх замінять – питання відкрите. «Прометей» підсилюється під Лігу чемпіонів, тобто команда стає ще більш сильнішою. Наскільки мені відомо підсилюється також тернопільська «Галичанка-ЗУНУ». Щодо житомирського та рівненських клубів, то поки особливо нічого не чутно. Знаю, що ряд волейболісток залишило співпрацю із цими командами.

– Які завдання ставить керівництво волейбольного клубу «Орбіта-ЗНУ-ЗОДЮСШ» перед дівчатами та тренерським штабом?

– Завдання традиційне. Потрібно боротись за потрапляння до призової трійки чемпіонату. Крім того обов’язково слід прогресувати у майстерності – як у командному малюнку гри так і в індивідуальних діях кожної окремої виконавиці!

orbita

Фото: пресслужба ВК "Орбіта-ЗНУ-ЗОДЮСШ"