До капітана вінницької команди "ДоброДій-Медуніверситет-ШВСМ" Валерії Якушевої завжди прикуто багато уваги: вона кращий снайпер та дочка головного тренера. Про роботу з родиною та задачі на сезон – в інтерв’ю.

– Скільки років ти граєш у складі вінницької команди?

– Це вже 6 сезон, як я тут.

– Як змінилася команда за цей час?

Команда з кожним роком змінювалася! Завжди було щось нове. Проте, так як команда відчуває себе останні півтора року – це вперше! Ми маємо все для того, щоб почувати себе комфортно.

– Валеріє, розкажи як це працювати з мамою та тіткою-тренерами?

– Це дуже класно! Хоча всі думають навпаки, що складно та не добре для мене і моєї кар‘єри. Але це не так! Зрозуміло, що від мене потребують більше, тому що на майданчику вони для мене тренера, а я для них гравець, та я з розумінням до цього відношусь, і стараюсь працювати все краще і краще.

– Ти капітан і лідер команди, як справляєшся психологічно з такою відповідальністю?

– Це нелегка робота, тому що ми всі розуміємо, що капітан повинен вести свою команду за собою, але в цьому плані я думаю непогано справляюсь, з психологією все добре.

dobrodiy

– А як справляєшся з фізичною нагрузкою... нападати 93 рази за матч...ну це, м’яко кажучи, забагато!

– Я іноді сама дивуюся кількості атак, але коли на майданчику, я цього не помічаю, граю до останнього, а от після гри трошки втомлююсь, але швидко відновлююсь до наступного матчу.

– На VI турі – “ДоброДій” переміг лідерів Суперліги – “Прометей” (3:2) та “Аланту” (3:2). Для більшості шанувальників волейболу – це було неочікувано. Як вдалося здобути перемоги над такими командами?

– Ви не уявляєте, як нам потрібні були ці 2 перемоги! Хоча ми знали, що є шанувальники які не раді цьому, проте нам це додає адреналіну, і ми намагаємося ще краще відіграти. Але саме головне, це те як ми круто налаштувалися перед грою, ми виконали настанову тренера, спіймали той самий кураж, і на ось цьому вибороли перемоги.

– Після двох 12 матчів “ДоброДій” є лідером турнірної таблиці. Очікували на такий результат?

– Ми робили все для того, щоб “ДоброДій” став лідером турнірної таблиці, тому що це вперше в історії вінницького волейболу.

– Які твої особисті цілі у волейболі?

– Звичайно, бажання перейти на високий рівень волейболу є, спробувати як це, тому ще все попереду, але на даний час головне – це чемпіонат України і Кубок Ліги.

– Знаю, що тебе вже запрошували виступати у інших країнах. Де б ти хотіла пограти?

– Не можу сказати точно, в якій країні хочу грати, пропозицій є багато, але коли дивлюсь європейський волейбол, то уявляю як би я грала на такому високому рівні, але час покаже…

valeriya yakusheva

Фото: pvlu.org