Головний тренер ВК «Орбіта-ЗТМК-ЗНУ» Ігор ФІЛІШТИНСЬКИЙ напередодні 2-го фінального туру відповів на деякi питання. Нагадаємо, що запорiзька команда займає зараз 2-е мiсце.

- Ігоре Дмитровичу, як команда попрацювала в період підготовки?

- Попрацювали нормально. Не відкрию таємниці, якщо скажу, що позитивний результат, не завжди на користь, він може принести і внутрішнє самозаспокоєння, самозадоволення, самоуслащення. Це дещо непокоїть.

Користуючись часом, який з’явився, підлікувалися, а в тренувальній роботі приділили увагу всім компонентам підготовки до туру.

- «Орбіта» успішно розпочала другий етап. Напевно в місті від команди чекають високого підсумкового результату, впритул до чемпіонства?

- Якщо ми працюємо і даємо результат, то це в першу чергу для тих людей, хто дійсно щиро переживають за команду – тренерів, які працювали в клубі, колишніх гравців клубу, вболівальників і, звісно ж, для трудівників ЗТМК, які для нас хліб насущний заробляють.

Разом з цим, кількість злостивців - людей, які були поруч з волейболом, а тепер шиплять в бік команди, зростає в геометричній прогресії. Лузери – колишні неуспішні гравці та тренери, близьковолейбольні чиновниці вчора писали на стінах, а тепер і в Інтернеті. Я закликаю вас: «Виступайте відкрито, а не анонімно». Я на будь-яке каверзне питання відповім. Решту відмітаємо в сторону, не звертаємо увагу на це, а просто працюємо.

Що стосується керівників, хтось певною мірою здивований, хтось висловлюється в тому сенсі: «А чом би і ні?».

Я вже говорив колись, зараз повторю: «Все повинно бути адекватно». Якщо трапиться результат самого високого рівня, то це буде випадковість. В такі випадковості я не вірю. Люди трудяться, трудяться розумно, терплять. Все може бути. І якщо цей результат трапиться, він буде для самих гравців і для тих дійсно щирих вболівальників, а не для злостивців.

- Повертаючись до першого фінального туру. Чи не здивував вас виступ «Сєвєродончанки», чи буде ця команда конкурентом і надалі?

- В життєдіяльності будь-якої команди бувають моменти, які глибоко ранять ії внутрішній генератор майстровитості. Щось там відбулося.

А можуть, чи не можуть? Гадаю, можуть, і навіть дуже можуть. Думаю, що «Сєвєродончанка» ще підійметься.

- Наскільки важливий другий тур в контексті боротьби за чемпіонський титул?

- В цій боротьбі важливий будь-який тур. І дуже радий, що у нас є чимала кількість таких серйозних ігор, тому що йде боротьба – ми боремося, ми б’ємося. В цій боротьби у кожного вимальовуються свої мотиви, є реальний аналіз того, що відбувається, з кожним гравцем. Ми працюємо для якості своїх волейболісток, аналізуючи їх дії. На жаль, ось таких ігор, які є у боротьбі за медалі, не вистачає упродовж регулярного чемпіонату. Чим чемпіонат буде густішим в плані суперництва, чим складніше, тим краще для дня прийдешнього, адже треба дивитися в майбутнє.

- Які вам бачаться складові успіху у другому фінальному турі?

- В першу чергу, психологія людини, ії стійкість. Зазвичай, команда-господарка туру завжди хоче виглядати вдома краще, виглядати вільніше. Побажаю гравцям у всіх єдиноборствах бути непоступливими. Такими, як ми були в першому турі. До речі, мені здається, що саме «Орбіта» була адаптована до поганого залу краще, ніж «Сєвєродончанка» та «Хімік», що дозволило нам в деяких моментах урівняти гру. І ще одне хочеться сказати за підсумками першого туру: «Ну неможна грати в таких залах. Неможна!». Тому ще це не волейбол виходить, а сквош. Що стосується, домашнього туру, ми хочемо, щоб тур пройшов на високому рівні за всіма позиціями, зокрема, на красивому синтетичному покритті. Хочеться, щоб так було і в Южному, і в Сєвєродонецьку.

За матерiалами прес-служби ФВУ