Під завісу першого кола регулярного чемпіонату жіночої Суперліги аутсайдер змагань чернігівський «Педуніверситет» підніс справжню сенсацію, перемігши на виїзді тернопільську «Галичанку». Проте кардинальним чином ситуацію в чемпіонаті це не змінило.

ПІДСУМКИ ТУРУ. ПІДСУМКИ КОЛА

Матчами 11-12 грудня левова більшість команд підводила рису під першим колом «регулярки». Залишаються незіграними лише матчі першого туру «Сєвєродончанка» - «Регіна».

Після матчів 7-го туру відстань між першою «трійкою» та рештою команд сягнула 15-ти (!) очок, та зросла щільність в розташуванні команд, які сідають місця з 4-го по 8-е – «Галичанку» та «Педуніверситет» розділяють тільки 9 очок, при тому, що чернігівська команда в Сєвєродонецьк вже «з’їздила».

Таким чином, у другому колі перша трійка в особистих зустрічах остаточно визначить порядок прийому турів на фінальному етапі, а решта битиметься за четверте місце у фінальному турнірі.  Принаймні, вінницький «Білозгар» - нещодавно, та тернопільська «Галичанка» - перед початком сезону, такі цілі позначили. Вінничанки вже взялися за виконання, відібравши кожного дня по одній партії у «Сєвєродончанки», чого вже давно не траплялося. 

ГАЛИЧАНКА – ПЕДУНІВЕРСИТЕТ – 3:2, 0:3

Перший дзвіночок для тернопільської команди пролунав ще в перший день туру, коли вони програли дві партії на «більше-менше» та поступалися упродовж гри 1:2. Перший матч все ж таки дотиснули, а ось у другий виглядали зовсім безпорадними. «Галичанка» не зуміла протидіяти підопічним Володимира Жули, які здобули поки що свою найвагомішу перемогу в період виступу в Суперлізі, з чим їх і вітаємо.

«Галичанка-ТНЕУ-Вікнарьов» – «Педуніверситет-ШВСМ» – 3:2 (26:28, 25:12, 24:26, 25:20, 15:9). 

«Галичанка»: Мадзар, Дуб’янська, Карпушина, Карпець, Єфременко, Туркула (к); Вер.Дельрос (л), Рева. Тренер - Андрій Романович.

«Педуніверситет»: О.Жула, Ткаченко, А.Жула, Шара, Кравчук, Українець; Кімейчук (л), Калабура, Качан. Тренер – Володимир Жула.

Судді: О.Скібіцький (Львів ), І.Столяр (Рівне).

Тривалість матчу: 108 хв. (27+17+27+22+15).

Кращі гравці (версія ФВУ): Туркула – А.Жула.

11 грудня. Тернопіль. СК ТНЕУ. 95 глядачів. 

«Галичанка-ТНЕУ-Вікнарьов» – «Педуніверситет-ШВСМ» – 0:3 (22:25, 22:25, 16:25)

«Галичанка»: Мадзар, Дуб’янська, Карпушина, Карпець, Єфременко, Туркула (к); Вер.Дельрос (л), Рева. Тренер - Андрій Романович.

«Педуніверситет»: О.Жула, Ткаченко, Качан, Шара, Кравчук, Українець; Кімейчук (л), Калабура. Тренер – Володимир Жула.

Судді: І.Столяр (Рівне), О.Скібіцький (Львів).

Тривалість матчу: 67 хв. (23+23+21).

Кращі гравці (версія ФВУ): Єфременко – Шара.

12 грудня. Тернопіль. СК ТНЕУ. 75 глядачів.

 

ВОЛИНЬ – ОРБІТА – 0:3, 1:3

«Континіум-Волинь-Університет» – «Орбіта-ЗТМК-ЗНУ» – 0:3 (15:25, 18:25, 15:25)

«Волинь»: Ужва (к), Рудик, Яцків, Осачук, Скрипник, Тищенко; Карасьова (л), Гас. Тренер – Богуслав Галицький.

«Орбіта»: Кравченко, Герасимова, Довгополюк, Яструб, Фролова, Скрипак (к); Дерюгіна (л), Кліменова (л), Лохманчук, Дударенко, Савченко, Пас, Пугач, Курасова. Тренер - Ігор Філіштинський.

Судді: С.Овчарук (Миколаїв), В. Паршин (Рівне).

Тривалість матчу: 70 хв. (20+20+30).

Кращі гравці (версія ФВУ): Карасьова - Фролова.

11 грудня. Луцьк. СК ОДЮСШ. 377 глядачів.

 

Звісно, «Орбіта» їхала в Луцьк з шістьма очками, адже суперники вирішують різні задачі. Так воно і трапилося, хоча у другому матчі підопічні Богуслава Галицького дали бій одному з претендентів на найвищі нагороди.

«Континіум-Волинь-Університет» – «Орбіта-ЗТМК-ЗНУ» – 1:3 (18:25, 22:25, 25:23, 22:25)

«Волинь»: Ужва (к), Рудик, Яцків, Осачук, Скрипник, Тищенко; Карасьова (л), Гас. Тренер – Богуслав Галицький.

«Орбіта»: Кравченко, Герасимова, Довгополюк, Яструб, Фролова, Скрипак (к); Дерюгіна (л), Кліменова (л),  Савченко. Тренер - Ігор Філіштинський.

Судді: В. Паршин (Рівне), С.Овчарук (Миколаїв).

Тривалість матчу: 100 хв. (20+20+30+30).

Кращі гравці (версія ФВУ): Яцків - Скрипак.

12 грудня. Луцьк. СК ОДЮСШ. 250 глядачів.

У другому поєдинку лучанки не стали складати зброю. Та добряче потріпали нерви своїм більш досвідченішим опоненткам. Програвши перші дві партії з мінімальним рахунком, у третій волинянки зібрались і перемогли – 25:23. Та на куражі розпочали й четвертий відрізок гри. Лучанки зрозуміли, що їм до снаги боротися з цією «Орбітою». Вся партія йшла під контролем господарок. Волиняни билися так, немов це була їхня остання гра. Діставшись до кінцівки партії з комфортним відривом – 22:18. На жаль на більше, наші дівчата, не спромоглися. «Орбіта» наздогнала та перемогла – 22:25

Цікаві ці ігри були й тим, що проти своєї рідної команди вперше зіграла Анна Довгополюк. Напередодні туру вона поділилися враженнями з приводу цього з виданням Інтернет-виданню «Слово Волині»:

- Звичайно, важко грати проти своєї колишньої команди. Але страху та переживань немає. Я стала простіше дивитись на речі – всі суперники однакові. Кожен, хто буде грати проти «Орбіти», буде старатись лізти за виграшем, та ми теж маємо завдання і будемо їх виконувати.

Відзначимо, що Ганна Довгополюк потроху набрала оберти і вже другий тур поспіль виходить в стартовому складі «Орбіти», витіснивши з діагоналі Вікторію Савченко.

Отже, до матчів. У першій партії запоріжанки вибили волинську команду з прийому. Силова подача Юлії Яструб не залишила жодних шансів нашому захисту – 3:8. Проблеми були й на блоці, адже наші гравці не встигали за швидкими передачами запорізької зв’язки. Єдине, що могло потішити, це атаки першим темпом у виконанні Тетяни Яцків та Анастасії Тищенко. Їх було небагато, але вони були неймовірні та результативні. Раз-по-раз пробивали й наші крайні нападники, але все ж запоріжанки були на голову сильніші – 15:25. Друга партія розпочалася з тотальної переваги «Орбіти» – 3:8, 5:10. Лучанки не хотіли здаватися та спробували переламати хід партії – 11:13. За кілька хвилин глядачі домашньої арени «Континіума» зірвалися на ноги з оваціями - фантастичний розіграш подарували своїм вболівальникам команди, а найголовніше він завершився на нашу користь – 13:15. Здавалося б після нього ми візьмемо нитки гри до своїх рук, але не склалося – 18:25. Третя партія пройшла за сценарієм перших двох. «Орбіта» без проблем перемогла.