Однією з найбільших сенсацій першого кола, яке фактично завершилося, стала перемога чернігівського «Педуніверситету-ШВСМ» над тернопільською «Галичанкою». До вашої уваги інтерв’ю з головним тренером команди Володимиром ЖУЛОЮ.

- Володимире, по-перше, вітаю, з першою вагомою перемогою в історії команди. Як це вдалося зробити?

- Дякую за вітання. Це взагалі наша перша перемога з рахунком 3:0. Це вдалося зробити завдяки загальній командній грі. Якщо ви мене запитаєте, хто з гравців був лідером на майданчику, у мене це не вийде. Всі вісім волейболісток, що виходили на майданчик, зіграли здорово. За своїми можливостями, звісно. Звичайно, в нападі ми «Галичанку» не переграли – за ростовими даними, за потужністю суперник нас переважає. Але за рахунок загальної гри нам вдалося отримати деяку перевагу. Вважаю, що ми зіграли чистіше в захисті та більш самовіддано, як на мене, а також подача-прийом – у нас сильніше летіла подача. Гадаю, що за рахунок цих двох елементів ми змогли поборотися.

Слід також зазначити, що у складі «Галичанки» була відсутня лідер команди Катерина Дудник, але в будь-якому разі тернопільська «лава» довше, ніж наша.

Я був дуже незадоволений попередніми домашніми турами. Починаючи з матчів з «Волинню» я вже вважав, що ми втрачаємо очки. Команда була в формі, але ми не взяли ті очки, які повинні були брати.

В матчах з «Галичанкою» команда грала, як я говорив, самовіддано, була керованою – всі гравці виконували установку. А в такому випадку можна нав’язати боротьбі, якщо не трійці призерів, то решті суперників однозначно.

- У матчі з «Галичанкою» «Педуніверситет» виграв дві кінцівки, які малодосвідчені команди часто-густо програють…

- Ці кінцівки були виграні за рахунок повної викладки. Гра в цілому складалася дуже важко: ми програвали на початку, потім наздоганяли. І я не можу сказати, що «Галичанка» грала жахливо, з урахуванням, звісно, того, що була відсутня Дудник, не можу сказати, що суперник не боровся.

- Матчами в Тернополі команда Чернігівського педуніверситету завершила перше коло. Дайте, будь ласка оцінку ії виступу.

- Я вже трохи говорив про це. В цілому задоволений прогресом волейболісток, грою команди. Але коли дивлюся на кількість набраних очок, бачу, що їх замало. За своєю готовністю ми мали набирати десь на три очки більше в матчах зі своїми конкурентами.  Наприклад, в матчі з «Волинню» вели п’ять-шість очок, а потім поступалися 21:25, 23:25. Самі розтринькали.  Не виходило добити необхідні м’ячі. Команда котила – я відчував, а результату не було. Я маю на увазі також домашні матчі «Білозгаром», «Регіною» - командами приблизно рівними за класом з нашою.

- Після таких перемогу напевно хочеться націлюватися на щось більше, ніж боротьба, скажемо, за 7-е місце?

- Націлюватися напевно хотілось би, але треба реально дивитися на речі. Головне для нас зараз не результат, а грати у свою гру, додавати від матчу до матчу та становитися мало-мальськи достойним суперником для нашого лідера. Щоб в наших очних матчах чемпіон отримував хоча б якусь користь, а не тільки ми, а це само собою. Загадувати про якійсь місця не буду, головне – якість гри.