Дві надважкі перемоги над «Буревісником» - і ВК «Вінниця» підіймається з сьомої на п’яту сходинку турнірної таблиці чемпіонату України.

У цьому сезоні це вже п’ята зустріч команд. Варто підмітити, що всі вони складаються з п’ятисетових баталій. Так, на майданчику гостей ми двічі програли, вдома двічі виграли та забрали два очки на Кубку України. Це свідчить про те, що обидва клуби є рівносильними.

Перший матч: ВК «Вінниця» - «Буревісник-ШВСМ» 3:2 (20:25, 25:22, 20:25, 25:22, 15:12)

Стартовий склад ВК «Вінниця»: Лизанець, Скороход, Хомин, Патратій (л), Клепко, Краєвський (л), Горбенко; Магльований, Поліщук. Тренер – Олександр Бондаренко.

Стартовий склад «Буревісника-ШВСМ»: Прохоренко, Данилов, Копич, Старченко (л), Копич, Татаренко, Гладенко, Дикун; Білик. Тренер – Микола Благодарний.

Нервово розпочали гру вінничани – 0:2, 1:5. Головною зброєю чернігівців стала подача, яка вибила наших хлопців з прийому. Намагаючись наздогнати гостей, очки заробляють Микола Хомин ейсом (3:5), Андрій Горбенко та Станіслав Лизанець потужними атаками (4:6, 5:8). На жаль, провали в захисті, вдалі атаки від центрального блокуючого Дениса Данилова (зріст якого 215 см!) - і на другу технічну перерву команди пішли за рахунку 9:16. Злагоджені дії гравців «Буревісника» вирішили долю сету – 20:25.
  Другу партію вінничани проводять більш зібрано, значно скорочують число власних помилок, у тому числі й на прийомі (на майданчик виходить Вадим Патратій), у результаті чого повільно, але впевнено збільшують свою перевагу – 4:2, 8:6. Продуктивно атакують Станіслав Лизанець (9:8, 16:16), Артем Скороход (20:19). Довести партію до перемоги не склало труднощів – 25:21.
На початку третьої партії команда гостей знову втекла вперед (3:5, 4:7, 12:14). Посиливши подачу й допустивши менше помилок на прийомі, «Буревісник» пішов на другу технічну перерву в лідерах – 13:16. Особливо відзначилися Денис Данилов, Олександр Гладенко, Павло Дикун. Друга частина сету розпочалася не дуже вдало для вінничан: Станіслав Лизанець подав в аут, Микола Хомин проатакував у блок. Навіть перерва, яку взяв Олександр Бондаренко (14:19), не виправила ситуацію. Підсумок партії – 20:25.

Звичайно, нашим хотілося на власному майданчику взяти максимальну кількість очок, але це було вже не можливо. Гравцям ВК «Вінниця» вдалося переломити хід гри й здобути два таких непростих очки.
Мобілізовані вінничани роблять свою справу. Блок та скидка від Миколи Хомина, атаки від Артема Скорохода, Георгія Клепка – 8:6. Продуктивно діє Сергій Руденко, на подачі якого вдається заробити два брейкових очки (16:11). Хлопці менше помиляються, здорово діють у захисті, що дозволяє їм лідирувати до кінця партії – 25:22.

П’ятий сет, як говорять, найважчий. Окрилений успіхом у попередній партії ВК «Вінниця» починає з незначного відриву, користуючись проблемами на прийомі «Буревісника». До зміни сторін вінничани ведуть одне очко (8:7). Після результативних дій Сергія Руденка, Андрія Горбенка, Артема Скорохода, Миколи Хомина цей розрив збільшується (10:7, 12:8, 13:9). Нашим хлопцям вдавалося показати швидкий, комбінаційний волейбол. Потужна атака від Станіслава Лизанця та блок-аут від гостей – 15:12. Два очки до активу вінничан та надзвичайно важлива перемога!

Другий матч: ВК «Вінниця» - «Буревісник-ШВСМ» - 3:2 (25:10, 22:25, 26:28, 25:19, 15:12)

З початку старту гри наші щільненько притиснули – 5 брейкових очків зароблено на подачі Сергія Руденка (5:0). Впевнений прийом вінничан допомагав Миколі Хомину організовувати різнопланові атаки через догравальників Артема Скорохода й Станіслава Лизанця, а також діагонального Андрія Горбенка (6:1, 16:7). Різниця зростала на очах. Ефективні дії блокуючих Сергія Руденка, Георгія Клепка, Артема Скорохода, Миколи Хомина створили команді такий доробок (19:8, 20:8, 23:9, 24:9). Довести партію до кінця було справою техніки – 25:10.
  Здавалося, що ВК «Вінниця» здобуде легку перемогу. Однак, у чернігівців були свої плани на матч. Щось таке сказав своїм підопічним Микола Благодарний, що в них загорілися очі – 7:8, 9:12, 16:16. У другому сеті вже господарі майданчика наздоганяли гостей. У складі «Буревісника» упевнено атакували Олексій Прохоренко, Олександр Гладенко, Олексій Білик, Богдан Татаренко, добре діяв на блоці Володимир Борисенко, подав ейс Денис Копич. Результат партії – 22:25.

ВК Вінниця1

Цей відрізок похитнув впевненість вінничан у своїх силах. Третя партія стає найнервовішою. Маятник розгойдувався аж до самої її кінцівки (6:5, 8:7, 11:12, 17:18 ). Гості упевнено знімаються з подач вінничан (Богдан Татаренко, Олександр Гладенко, Олексій Прохоренко). На противагу їм у ценрті сітки діють Сергій Руденко, Станіслав Лизанець, Георгій Клепко. Багато ефектних моментів, заплутаних подій, навіть тайм-аути суттєво не змінюють ситуацію (21:21, 24:24, 26:26). Вирішальне очко заробляє гравець «Буревісника» Татаренко Богдан – 26:28.

У четвертому сеті чернігівці знову беруть ініціативу до своїх рук, відчувши можливість привезти додому повноцінні три очки (1:1, 1:3, 5:6, 10:10). ВК «Вінниця» відчайдушно прагне врятувати гру й робить це ризиковано, але вражаюче (13:11, 18:13, 23:17). Остаточно руйнує мрії суперників Георгій Клепко, який вибиває їх з прийому – 25:19.
  Справедливим підсумком такої нервової боротьби став тай-брейк, у якому гравці «Буревісника» фактично з першого розіграшу знаходилися в ролі наздоганяючих (1:0, 2:1, 7:5). На куражі в молодих вінничан виходило рішуче все. На перехід команди йдуть за рахунку 8:5, а зупинити наших розпаленілих волейболістів уже не так просто. Блискуче грає в атаці Андрій Горбенко, холоднокровно на блоці діє Микола Хомин. Це допомагає господарям вийти знову на +3 (14:11). Упевнену крапку в матчі ставить атака того ж Андрія Горбенка – 15:12.