Поразка від Бельгії викликала шквал критики на адресу чоловічої збірної України з волейболу. Президент ФВУ Михайло Мельник не залишив цей факт без відповіді та став на захист національної команди.

“Нинішній чемпіонат світу з волейболу багатий на гучні сенсації: Португалія перемогла Кубу, четверта в рейтингу FIVB Японія поступилася туркам і достроково втратила шанси на вихід в 1/8 фіналу, Фінляндія обіграла переможців двох останніх Олімпіад французів, Єгипет після стартової перемоги над Іраном поступився Філіппінам.

Судячи з коментарів у соцмережах і реакції преси, до сенсацій такого штибу віднесена й поразка збірної України від бельгійців. Команда і всі, хто до неї причетні, піддані жорсткій і не завжди аргументованій обструкції. Мовляв, як можна програвати супернику, який навіть не входить до числа учасників Ліги націй? А. виявляється, можна. Не лише Україні. Сьогодні від бельгійців програли чинні чемпіони світу і фіналісти останньої Ліги націй італійці.

Насправді для спеціалістів, найперше з числа тих, хто неупереджений,наш результат у стартовому матчі катастрофою не виглядає. Бельгійський волейбол системно протягом багатьох років розвивається. Після певного спаду в результатах у Бельгії підросло сильне покоління гравців, здатних вирішувати найсерйозніші завдання. До цього чемпіонату світу і до окремо взятого матчу з нашою збірною бельгійці цілеспрямовано готувалися весь рік. Щоб ліпше підготуватися до першості планети, бельгійці, які поки не виступають у Лізі націй, пропустили Золоту Євролігу. І, як наслідок, до чемпіонату світу суперники підійшли в ліпшому стані і як ми, і навіть як збірна Італії, яка може похизуватися значно якіснішою глибиною складу.

Дякую вболівальникам, які ставляться до невдач з розумінням і підтримують команду в горі і в радості. Знаю, що більше, ніж самі гравці та їх тренери,після поразок не хвилюється ніхто. Мені теж хочеться, щоб команда постійно перемагала. Але будьмо реалістами і пам’ятаймо, з яких низин піднявся наш волейбол. Треба розуміти, що великі перемоги над топовими суперниками є результатами тривалої системної роботи. Щиро вдячний волейболістам, тренерському штабові, персоналу, їх сім’ям за терплячість. Вдячний за підтримку Міністерству молоді і спорту, компанії «Епіцентр», яка є спонсором команди. Відзначу той великий об’єм всесторонньої роботи різного характеру, який проробили працівники Федерації. Не дивлячись на труднощі, кожен зі свого боку робить все залежне, щоб волейбол ріс.

Поставте себе на місце волейболістів. Після виснажливих клубних сезонів вони без відпусток прибули до лав збірної і працюють пліч-о-пліч вже п’ять місяців. Повірте, це нелегко і фізично, і психологічно. Особливо враховуючи, що в нашій країні війна і всі ми й без того живемо в постійній напрузі. Гравці не є виключенням.

Так, вони помиляються, іноді гра не дається. Але в мене як у керівника Федерації в цьому сезоні жодного разу не було підстав звинуватити гравців чи тренерський штаб у байдужості. Так, мені теж буває боляче після невдач. Але це не дає мені підстав займатися цькуванням команди, як то з завзяттям, гідним ліпшого застосування роблять деякі інтернет-воїни. Треба відрізняти критику від критиканства. Повірте, що значна частина того, що було понаписувано після матчу з бельгійцями, не додали гравцям ні позитивних емоцій, ні мотивації перед наступними матчами.

Я радий, що сьогодні в матчі з Алжиром наші волейболісти показали, на що здані. І буду підтримувати команду післязавтра, в матчі з італійцями. Незалежно від того, як закінчиться цей поєдинок, ми повинні боротися за кожен м’яч, за кожен розіграш разом. І ті, хто на майданчику, і ті, хто дивитиметься трансляцію, передаючи команді свої позитивні флюїди. Україна понад усе!,” написав президент ФВУ на своїй сторінці у фейсбук.

Нагадаємо, що наступний матч команда Рауля Лосано проведе у четвер, 18 вересня, о 16:30 проти чинних чемпіонів світу – збірної Італії. Для українців це буде вирішальне протистояння у групі F. Перемога з будь-яким рахунком забезпечить “синьо-жовтим” вихід у плей-оф. Онлайн-трансляція