Збірна Ірану вийшла до чвертьфіналу чемпіонату світу-2025 з волейболу, що триває на Філіппінах.
У матчі 1/8 фіналу команда Роберто П’яцци у п’ятисетовому трилері здолала Сербію з рахунком 3:2 (25:23, 19:25, 26:24, 22:25, 15:9).
Доля поєдинку вирішувалася на тай-брейку, де серби зі старту мали проблеми на прийомі та відпустили суперника вперед (1:4). Відіграти відставання їм так і не вдалося.
Найрезультативнішим гравцем зустрічі став діагональний збірної Сербії Дражен Лубурич, який набрав 27 очок, включно з шістьма у вирішальній партії. В Ірану лідерами були діагональний Алі Хаджипур та догравальник Мортеза Шаріфі – обидва завершили матч із 23 балами.
Іран розпочав турнір невдало, поступившись Єгипту (1:3), але зумів виправити ситуацію, перемігши Туніс (3:1) і господарів чемпіонату – Філіппіни (3:2), що дозволило команді посісти друге місце в групі А та пробитися до плей-оф.
У чвертьфіналі, який відбудеться 25 вересня, іранці зустрінуться з Чехією. Для команди це шанс повторити або навіть перевершити своє найвище досягнення на чемпіонатах світу – 6-е місце у 2014 році. Чехи ж уперше в історії пробилися до топ-8 світової першості.