Сьогодні, о 16.00 за київським часом збірна України проведе свій перший матч в турнірі за 9-16-і місця на чемпіонаті світу (U-21). Суперник – шостa команда світового рейтингу збірна Туреччини.

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Місце в світовому рейтингу (U-21, січень 2017): 6 (Україна – 15)

Кращі результати на офіційних змаганнях останніх років*:

- чемпіонат Європи (U-20) – 5-е місце (2016);

- чемпіонат світу (U-19) – 9-е місце (2015).

* - маються на увазі виступи команди вікової категорії «1997 рік народження та молодше»

2015-2017

Збірна Туреччини, як і попередні суперники збірної України на цьому чемпіонаті світу, вже третій рік грає на крупних міжнародних змаганнях командою, яка складена з гравців 1997 року та народження. І треба відзначити, що з кожним турніром у команди міняється тренер і напевно через це і підбір гравців змінюється. Так у порівнянні за 2015-м свої місця в основі зберегли зв’язуючий Ятгін та догравальник Кам, який зараз є капітаном команди. У порівнянні з 2016-м дві номінальних зміни та одна зміна за амплуа – Лагумдзижа з догравальника перекваліфікувався в діагонального і став лідером команди.

Чемпіонат світу (U-19)-2015. Матч за 9-е місце

Туреччина – Куба – 3:0 (25:11, 35:33, 26:24)

Туреччина: Ятгін 6, Кам 23, Тюркмен 5, Кілінч 8, Тосун 6, Байрактар 5; Коне (л), Догрулук 1, Йонет 1. Тренер – Селіх Ердоган Тавачі.

Чемпіонат Європи (U-20)-2016. Матч за 5-е місце

Туреччина – Німеччина – 3:1 (18:25, 25:15, 25:15, 25:23)

Туреччина: Ятгін 7, Кам 22, Курт 4, Тосун 7, Байрактар 8, Лагумдзижа 1; Шахін (л), Авчі 11, Камчі 7. Тренер – Мехмет Нур Беденстоглу

ОСТАННІ ОФІЦІЙНІ МАТЧІ

Чемпіонат світу (U-21). Відбірковий турнір. Перший раунд

Кастел Старі (Хорватія)

06.01.17. Туреччина – Латвія – 0:3 (20:25, 22:25, 22:25)

Туреччина: Гок 2, Авчі 4, Кам (к) 13, Курт 4, Атадере  5, Лагумдзіжа 7; Шахін (л), Кілінч, Байрактар, Догрулук 3. Тренер – Алі Казі Хідайєтоглу.

07.01.17. Бельгія – Латвія – 0:3 (23:25, 18:25, 20:25)

Туреччина: Гок 3, Кам (к) 14, Курт 1, Атадере 2, Лагумдзіжа 17, Чевік; Шахін (л), Кілінч, Авчі 2, Байрактар, Догрулук 1. Тренер – Алі Казі Хідайєтоглу.

08.01.17. Хорватія – Латвія – 0:3 (20:25, 15:25, 25:27)

Туреччина: Гок 3, Авчі 12, Кам (к) 12, Курт 1, Кілінч 11, Лагумдзіжа 13; Шахін (л), Атадере 2, Байрактар, Чевік, Йєткін 1. Тренер – Алі Казі Хідайєтоглу.

Через сито відбору турецька команда не пробилася, несподівано програвши навіть латвійцям, але потрапила у фінальну частину чемпіонату з світовим рейтингом.

ЛІДЕР

Як і в збірній Ірану, лідером команди, нехай є не таким яскраво вираженим, є діагональний - Адіс Лагумдзіжа. Він же є самим високим в команді – 204 см. Упродовж матчів групового Йому адресувалося третина атакуючих передач – 89 з 256-ти. Щоправда, кількість не завжди переходила в якість, зокрема в матчі із США догравальник Авчі бив менше, а забивав більше – 14 з 19-ти (у діагонального 12 з 25-ти). Тим не менш, свої 50 очок за три матчі Лагумдзіжа набрав. Причому, 12 балів він набрав на блоці, що є кращим показником в команді.

turkey diagonal

ЧЕМПІОНАТ СВІТУ. ГРУПА В

(u21.men.2017.volleyball.fivb.com)

Матч №1. Туреччина – США – 3:0 (25:19, 25:14, 30:28)

Туреччина: Авчі 14, Ятгін 4, Кам (к) 12, Курт 7, Таяз  4, Лагумдзіжа 16; Сахін (л), Йонет, Тюркмен. Тренер – Алі Казі Хідайєтоглу.

Набрані очки: 80-61 (45-34 – атака, 8-4 – блок, 4-3 – подача, 23-20 – помилки суперника).

23 червня. Брно. «ДФРГ Арена». 200 глядачів.

Капітан Туреччини Абдулла Кэм вів своїх товаришів по команді до перемоги в першому сеті, забивши п'ять очок в нападі, включаючи останній, який закрив сет – 25:19. У другому сеті американці зробили занадто багато невиправданих помилок та в підсумку програли 14:25. В третьому сеті могли перемагати і американці, але останнє слово залишилося за турками – Кам заколотив м’яч в підлогу потужним ударом - 30-28.

Абдулла КАМ, капітан збірної Туреччини:

- Ми зробили хорошу роботу. Ми боролися проти суперника, ми боролися за кожний м’яч.

Матч №2. Росія - Туреччина – 3:0 (25:19, 25:20, 25:18)

Туреччина: Авчі 14, Ятгін 1, Кам (к) 3, Курт 3, Таяз  2, Лагумдзіжа 17; Шахін (л), Тюркмен, Ченгіз, Догрулук 1. Тренер – Алі Казі Хідаєтоглу.

24 червня. Брно. «ДФРГ Арена». 200 глядачів.

Матч №3.  Туреччина – Куба - 2:3 (21:25, 25:23, 25:22, 20:25, 7:15)

Туреччина: Авчі 10, Ятгін 8, Кам (к) 13, Курт 8, Таяз 7, Лагумдзіжа 19; Шахін (л), Тюркмен, Ченгіз, Йонет, Догрулук. Тренер – Алі Казі Хідаєтоглу.

25 червня. Брно. «ДФРГ Арена». 200 глядачів.

Цей матч був поєдинком за друге місце в групі і відповідно за потрапляння у вісімку кращих молодіжних збірних світу.

Після програшу першого сету Туреччина відповідним чином відреагувала, і, посиливши блокування, добилася перемоги 25:23. У дуже напруженому третьому сеті Туреччина втратила центрального блокувальника Юнуса Емре Таяза через пошкодження гомілковостопного суглоба, а гравці обох команд отримали червоні картки. У підсумку – 25:22 на користь турків. Наступний сет за Кубою – 25:20. На тай-брейку боротьби не вийшло – кубинці відразу розставили всі крапки над «і» - 3:0, 5:1, 7:2, і впевнено довела матчі до перемогу – 11:4 та 15:7 у підсумку.

Алі Казі ХІДАЙЄТОГЛУ, головний тренер збірної Туреччини:

- Ми зіграли добре другий, а потім третій сет, але тоді зазнав травми наш центральний блокуючий.

- Наш опонент сьогодні боровся за кожну м’яч, а ми зі свого боку наробили дуже багато помилок.