Президент Федерації волейболу розповів про підготовку команди до світової першості та міжнародну підтримку.

Президент Федерації волейболу України Михайло Мельник в інтерв’ю сайту XSport.ua розповів про те, як національна збірна України готується до старту на чемпіонаті світу, про тренувальний табір та товариські матчі команди Угіса Крастіньша у Польщі, міжнародну підтримку українському спорту під час війни, а також про співпрацю з НОК України та Сергієм Бубкою.

Чемпіонат світу з волейболу, нагадаємо, пройде з 26 серпня по 11 вересня в Польщі та Словенії. Українці зіграють в групі А, матчі якої пройдуть в Польщі. Суперниками нашої команди будуть Пуерто-Ріко, Сербія та Туніс.

– Ми розуміємо, що під час війни непросто знайти кошти на збори та виступи. Як ви вирішували це питання?

– Так, це правда. Але проводити збори нам допомагає Міжнародна федерація волейболу (FIVB) та частково НОК України через Фонд Солідарності. Тому проблем в організації зборів не було. Хіба що, зібрати спортсменів, тому що зараз проблемно виїхати з України молодим чоловікам, проте наші гравці виїхали ще 3-го травня на збори до Євроліги.

Взагалі, хочу подякувати Міжнародній федерації волейболу та НОК України за їх розуміння та допомогу. Також хочу відзначити президента Федерації волейболу Естонії, який вже став Міністром оборони Естонії, Ганно Певкуру. Вони нас у травні прийняли у себе та допомагали. Також Латвія нас приймала, правда, не безкоштовно, але їм теж дуже дякую. Зараз нас люб’язно прийняли поляки.

Проблема в підготовці до чемпіонату світу у нас одна – в країні війна, і це тисне на спортсменів, так само як і на звичайних громадян.

– Як ви оціните шанси команди на чемпіонаті світу?

– Для нас це другий чемпіонат світу за всю історію незалежності України. Фінальна частина чемпіонату світу проходить раз на чотири роки, першого разу наша збірна виступала в ній у далекому 1998 році, і от через 24 роки ми потрапили сюди знову.

Це вже величезний успіх для нашого волейболу, це мало хто усвідомлює. Перед нами стоїть завдання вийти з групи. Якщо ми виходимо з групи, то потрапимо до 16-тки найкращих команд світу. Я вважаю, що нам реально це втілити в життя. Ми готові боротися будь з ким.

ukraine poland

– Ви будете грати матчі групового етапу у Польщі, де мешкає багато українців. Очікуєте на їх підтримку?

– Так, українців у Польщі зараз багато, але, думаю, і самі поляки будуть за нас вболівати. Підтримка дуже важлива у волейболі, адже часто доля матчу залежить від настрою гравців. Вболівальники для нас це як сьомий гравець на майданчику.

До речі, президент НОК України Сергій Бубка мені телефонував три рази за період війни. Першого разу – у березні. Запитав, чи все нормально у нас з фінансуванням. Сказав, що наш вид спорту заслуговує на підтримку та запропонував допомогу з Фонду Солідарності. Пізніше ще один раз зателефонував, тому що у нього була телефонна розмова з президентом FIVB. Бубка сказав, що Міжнародна федерація говорила теплі слова про Федерацію волейболу України, зокрема про керівництво.

Також з Фонду Солідарності нам було надано допомогу 2 рази по 30 тисяч доларів на Федерацію, але все пішло на чоловічу збірну. Допомагали лише чоловічій збірній, тому що вони мають реальні шанси поборотися за вихід на олімпійські ігри, а ми зараз в цьому найбільше зацікавлені.

З 2016 року збірна України підійнялась на 33 сходинки, раніше ми у світовому рейтингу знаходились на 56-му місці, а зараз на 23-му. Міжнародна федерація волейболу – це наймасовіша організація у світі. Завдяки нашому місцю у рейтинзі ми й потрапили до фінального етапу ЧС. Тому що на цей чемпіонат світу відбір через пандемію коронавірусу не проводився. У фіналі грають лише 24 команди.

– Збірна України в червні дійшла до фіналу Золотої Євроліги. Наскільки ми знаємо з інтерв’ю представника НОК України Олени Яценко Фонд Солідарності від МОК допомагав команді взяти участь у турнірі. Можете розповісти про це?

– Так, це справді так. Частина тих коштів пішла туди. Участь у Євролізі ми розглядали, як один з етапів підготовки до ЧС. Перший транш пішов на участь у Євролізі. Проте, наприклад, переліт команди коштував більше ніж Фонд Солідарності нам виділив. Адже спочатку гравці базувалися в Естонії, а звідти полетіли у Португалію.

Завдяки тому, що ми брали участь у цих змаганнях, нам вдалося отримали рейтингові очки, які нас підняли в вище. Взагалі ми почали брати участь у Євролізі з 2016 року, хоча сам турнір існує з 2002 року. Попереднє керівництво Федерації чомусь вважало непотрібним брати участь у цьому турнірі.

– Ви розповідаєте про підтримку з боку міжнародної спільноти, з боку НОК України в тому числі. Проте є і ті українські спортсмени, які критикують НОК та Сергія Бубку.

– Зі сторони Федерації волейболу я не можу сказати, що НОК України не допомагає спортсменам. Сергій Назарович завжди на зв’язку, просто я йому не часто телефоную, адже звик тримати субординацію.

Весь час війни ми працюємо майже безкоштовно. Перші три місяці війни взагалі ніхто не отримував зарплатню, хоча більша частина Федерації працювала. Ми відправили більше 500 дітей за кордон від війни: у Чехію, Латвію, Італію, Польщу. Це все завдяки нашим домовленостям з міжнародними партнерами. Якщо ці партнери з нами так співпрацюють, то значить у українського спорту є авторитет.

ukraine

Фото: сev.eu та Kacper Kirklewski Photography