«Синьо-жовті» та «помарачеві» вдруге зійшлися на тай-брейку, тільки тепер Фортуна, на жаль, посміхнулася нашим суперникам.

Підопічні Угіса Крастіньша ледь не створили ще одне диво континентального масштабу, мало не здолавши грізну збірну Нідерландів удруге поспіль. Це прикро, бо шанс був цілком реальним, і перемога, нехай і на тай-брейку, могла би мати для українців велике турнірне значення. Втім, у будь-якому випадку наших хлопцям неодмінно слід подякувати за завидну психологічну стійкість, самовідданість та велику жагу перемоги. А що не вистачило трішечки везіння – то це ж волейбол!

ГРУПА В. 4-й тур

УКРАЇНА – НІДЕРЛАНДИ – 2:3 (25:22, 17:25, 20:25, 25:23, 10:15)

Україна: Ковальов, Семенюк, Ковальчук, Плотницький (к), Дрозд, Тупчій; Фомін (л), Діденко, Кісілюк. Тренер – Угіс КРАСТІНЬШ.

Нідерланди: ван Хаарлем, Андрінга, Плак, тер Маат, ван Гардерен, Паркінсон; Сперіденс (л), Абдель-Азіз, Джорна, Сміт, тер Хорст, Кімінк. Тренер – Джидо ВЕРМЮЛЕН.

Перемога збірної України гарантувала їй закріплення з оптимістичними показниками на другій сходинці в таблиці своєї групи і, за певних сприятливих умов, дозволяла сподіватися на підсумкове перше. Отже, на кону стояло дуже багато. Нещодавнє протистояння нинішніх суперників у Апельдорні показало, що «не настільки страшний чорт, яким його малюють». Так, у збірної Нідерландів є ряд чудових майстрів, проте своєю грою в гостях підопічні Угіса Крастіньша довели, що в разі грамотних колективних дій і непохитної віри у власні сили їм до снаги долати навіть тих, хто настирливо стучиться до Топ-10 континентального рейтингу.

І стартова партія захопливого протистояння в Івано-Франківську це повністю підтвердила. Наші хлопці, впевнено відпрацьовуючи в усіх компонентах, прибрали ініціативу до своїх рук і нещадно «жалили» опонентів звідусіль, що й гарантувало їм безпроблемне перше очко.

Другий сет розпочався у більш впертій боротьбі, проте ніщо не віщувало різкої зміни сценарію протистояння. Але він таки стався, і винен у цьому один-єдиний гравець – Німір Абдель-Азіз. Цей темношкірий бомбардир змінив у стартовій шістці Вутера тер Маата, який, хто пам’ятає, очевидно виявився найслабкішою ланкою своєї команди у кульмінаційні моменти домашнього матчу. І коли партнери відчули неймовірну націленність Німіра стати таким собі месією, то переважна більшість атак почала будуватися саме під нього, а гарматні «постріли» Абдель-Азіза (у підсумку він записав на свій рахунок 26 очок!) справді внесли у захист «синьо-жовтих» солідні ознаки недосконалості. Завершилося все провальним відрізком – 0:7, що став фатальним.

А далі, ніби за інерцією, у схожому ключі розпочалася й третя партія. Наші хлопці відчайдушно намагалися щось змінити, проте це вдавалося лише в окремих випадках, за якими обов’язково слідувала нова серія неточностей та помилок. До того ж, «спалахнувши» за прикладом Абдель-Азіза, у гостей розігрався ще й Зіїс тер Хорст. Не втрачав своїх нагод і Міхаель Паркінсон...

Та, зрештою, в українській команді віднайшовся свій «джокер». Ним став зв’язуючий Владислав Діденко, котрий у четвертому сеті напрочуд продуктивно змінив Володимира Ковальчука, в якого помітно не ладилося. І коли Олег Плотницький (у підсумку набрав 21 очко), Василь Тупчій (16 очок) та Ілля Ковальов (10 очок) знову відчули радість ювелірно виважених передач, то паркет на половині «помаранчевих» розпачливо загримів від стуку їхніх точних ударів та гуркоту тіл, котрі відчайдушно намагалися успішності тих ударів всіляко завадити. До речі, Діденко солідно додав надійності й блокам, завдяки яким підопічні Угіса Крастіньша здобули у четвертій партії добрих 9 очок! Тут на совість постарався ще й Юрій Семенюк (у його доробку 13 очок). І маститі нідерландці таки не витримали цього шаленого тиску, припустившись помилок у двох вирішальних розіграшах – є тай-брейк!

У ньому до рахунку 5:5 для наших волейболістів усе складалося оптимістично. А ось далі Фортуна чомусь відверто повернулася до них спиною. І кульмінаційний момент в усьому поєдинку стався не без коварної участі цієї примхливої пані. Поступаючись 7:9, українці двічі поспіль чудово зіграли на прийомі, що дозволило Діденку вивести діагональних на відмінні для разючих ударів позиції. Вони й справді виявилися разючими... однак на якісь лічені сантиметри прийшлися за лінію ігрового прямокутника! Тож врятувати поєдинок уже не вдалося...

ТУРЕЧЧИНА - СЛОВЕНІЯ - 3:0 (25:22, 25:15, 25:19)

 

Team

Matches

Results Breakdown

Match Sets

Match Points

Penalty

Played

Won

Lost

3-0

3-1

3-2

2-3

1-3

0-3

Ranking Points*

Won

Lost

Quotient/Ratio

Won

Lost

Quotient/Ratio

1

TURKEY

4

4

0

3

0

1

0

0

0

11

12

2

6,0000

331

284

1,1655

 

2

THE NETHERLANDS

4

2

2

0

1

1

2

0

0

7

10

9

1,1111

421

379

1,1108

 

3

UKRAINE

4

2

2

1

0

1

1

0

1

6

8

8

1,0000

339

356

0,9522

 

4

SLOVENIA

4

0

4

0

0

0

0

1

3

0

1

12

0,0833

252

324

0,7778

Таким чином, з огляду на результат другого матчу в нашій групі, надії команди Угіса Крастіньша на підсумкове перше місце в ній стали майже примарними. А з других місць у своїх квартетах, судячи з виступів збірної Чехії (нагадаємо, що вона, як господар «Фіналу чотирьох», путівку собі до нього забронювала автоматично), котра нині програла вдома Португалії – 2:3 й посідає в групі С останню позицію, пробитися до півфіналу турніру нікому не світить...