19 червня у бельгійському місті Кортрейк відбулися півфінальні матчі чоловічої Золотої Євроліги-2021.

Національна збірна України здобула впевнену "суху" перемогу над бельгійськими волейболістами та вийшла у фінал престижного турніру!

Золота Євроліга-2021. Чоловіки. Фінал чотирьох (Кортрейк, Бельгія)

19 червня, субота

Другий півфінал

Україна – Бельгія - 3:0 (25:16, 25:19, 25:22)

Відео матчу

Статистика матчу

1-й сет. Збірна України з перших хвилин матчу задала темп поєдинку – швидкий атакуючий волейбол. Судячи з рахунку, бельгійці були налаштовані на дещо інше – 5:1. Відверто кажучи, у стартовому сеті у господарів не виходило нічого – ні подача (3 помилки), ні прийом (3 отриманих ейсів від українців), ні атака (нападники з Бельгії реалізували лише 43% атак проти 62% в українців). Вже при рахунку 8:2 Фернандо Бенітес взяв тайм-аут. Але наздогнати синьо-жовтих у цьому сеті господарям так і не вдалося – 16:8, а згодом і 25:15. Переможну крапку у партії поставив блокуючий Максим Дрозд, ефектно атакувавши у центрі сітки.

2-й сет. Початок партії вийшов рівним – 3:3. Але потім почався "бенефіс" Дмитра Вієцького та Олег Плотницького. Потужна атака нашого діагонального – 4:3, два ейси капітана – 6:3. Потім вже одиночний блок для лідера бельгійців Сема Деру від того ж Вієцького – 7:3, і ще три (!) ейси від кепа – 10:3. Під час перегляду двох "челленджів" утворилася невеличка перерва, яка пішла на користь господарям і збила темп нашої команди –10:6. При рахунку 11:9, латвійський наставник збірної України взяв перерву. Під час тайм-аут Угіс Крастіньш попросив нічого не придумувати, а зіграти якісно та скористатися своєю майстерністю. Що, наші хлопці і зробили –11:11. Трохи потримавши інтригу – 13:13, досвідченні догравальники Ян Єрещенко та Олег Плотницький взяли подачу та атаку на себе – 16:13. Наставник бельгійців поспішив покликати своїх підопічних на перерву, де пояснив, що зараз для них найголовніших це атака. Але Єрещенко не дав їм її реалізувати, ускладнивши подачу, ліберо бельгійців подарував Юрію Семенюку тросовий м’яч, який швидко був перетворений в черговий пункт для України – 17:13. Українці зберегли свою перевагу у шість м’ячів до кінця другого сету – 25:19.

3-й сет. І знову рівний старт партії – 7:7. Ніхто не хотів помилятися, адже для бельгійців цей сет був останнім шансом на порятунок, а для українців останній крок до фіналу. Слід зауважити, що господарі почали вдаліше діяти в атаці та завжди зустрічали наших нападників подвійним блоком –12:15. Здавалося, що українцям потрібно вже готуватися до четвертого сету, але... При рахунку 18:21, мабуть, найважливішу перерву за цей матч взяв Угіс Крастіньш. Завдяки режисерам трансляції, ми мали чудову нагоду підслухати настанови головного тренера: "Нічого страшного, декілько очок і повернемося у гру!". Під впевнене "Ukraine", українські спортсмени повернулися на майданчик. Наш наставник виявився правим – бельгійці почали помилятися на подачі та в атаці – 21:22. Семенюк вдало діяв на блоці та забив черговий тросовий м’яч – 24:22. Красиву крапку у цьому протистоянні поставив Максим Дрозд, зробивши ейс – 25:22 та 3:0 на користь національної збірної України!

ukraine

Найрезультативнішим гравцем матчу став капітан збірної України Олег Плотницький. Нападник набрав 19 очок, реалізувавши 56% в атаці, зробивши 1 блок та 9 (!) ейсів.

Україна: Плотницький (19 очок), Вієцький (14), Семенюк (8), Єрещенко (6), Дрозд (5), Діденко (4), Фомін (л) - стартовий склад. На заміну виходили: Ковальов (1), Головень (0).
Головний тренер: Угіс Крастіньш.

Бельгія: Кокс (13), Деру (8), Руссо (4), Колсон (4), ван де Велде (3), Бремс (0), Деруі (л), Ріббенс (л) - стартовий склад. На заміну виходили: Десмет (4), Туерлінкс (0), Д'Хульст (0), Ротті (0),
Головний тренер: Фернандо Бенітес.

Завтра, у неділю, 20 червня, о 21:00 у фіналі підопічні Угіса Крастіньша зіграють проти збірної Туреччини, яка сьогодні в 1\2 фіналу на тай-брейку перемогла Естонію.

Перший півфінал

Туреччина – Естонія - 3:2 (20:25, 23:25, 25:22, 25:23, 15:13)

Відео матчу

Отже, господарі майданчику спробують поборотися лише за бронзові медалі зі збірною Естонії, якій, до речі, бельгійці двічі поступилися на груповому етапі Золотої Євроліги (1:3, 2:3).