У неділю завершилися відбіркові турніри до чемпіонату Європи, який відбудеться восени 2021 року в Чехії, Фінляндії, Естонії та Польщі.

Крім господарів турніру, відразу були відомі ще вісім учасників за результатами Євро-2019 – Україна, Сербія, Словенія, Франція, Росія, Італія, Німеччина та Бельгія.

Восени 2020 року квиток на Євроволей здобула Латвія. У січні 2021 путівки завоювали Болгарія і Туреччина. У минулий вікенд до них приєдналися ще чотири команди з перших місць в групах – Нідерланди, Словаччина, Чорногорія і Португалія.

Ще п'ять команд потрапили на чемпіонат Європи з других місць в семи відбіркових групах – це Північна Македонія, Іспанія, Греція, Хорватія і Білорусь.

Чемпіонат Європи пройде з 1 по 19 вересня в польських містах Краків, Гданськ і Катовіце, чеській Остраві, фінському Тампере і естонському Таллінні. Переможець Євро-2021 отримає 500 тисяч євро призових, срібний призер – 250, а бронзовий призер та команда, яка посіла 4-е місце – 150 і 100 тисяч євро відповідно.

Чинний чемпіон Європи – збірна Сербії. У 2019 срібним призером турніру стала Словенія, а бронзові нагороди завоювала Польща.

Жеребкування групового етапу Євро-2021 пройде 27 травня в Гельсінкі.

Вже визначені всі учасники жіночого чемпіонату Європи-2021.